صفحه اصلی / سرخط خبرها / تالار سفال های عصر آهن به موزه مقدم اضافه شد

تالار سفال های عصر آهن به موزه مقدم اضافه شد

تالار سفال با ۹۴ اثر ارزشمند از عصر مفرغ و آهن که توسط باستان شناسان کشف شده، در موزه مقدم افتتاح شد.

این تالار با حضور محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران و با حضور هیئت رئیسه دانشگاه و شاهین حیدری رئیس پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، افتتاح شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نفل از مهر، همزمان با افتتاح این تالار که مجموعه ۹۴ اثر بسیار ارزشمند از عصر مفرغ و آهن را شامل می شود که ۱۴ اثر آن منسوب به محوطه گیان شهرستان نهاوند و بقیه مربوط به محوطه های خوروین و دیلمان، همگی از مجموعه شخصی زنده یاد استاد محسن مقدم، وقف شده به دانشگاه تهران است؛ هیئت رئیسه دانشگاه تهران و شاهین حیدری از فضاهای مختلف موزه مقدم اعم از حوضخانه، گنجینه، کارگاه مرمت، اتاق صدف، عمارت زمستانی، عمارت تابستانی، ایوان قاجار، کتابخانه، عمارت برج، گلخانه، مرکز اسناد، اتاق نقاشی، اتاق شومینه و حیاط ها دیدن کردند.

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در این بازدید بر لزوم استفاده از پتانسیل های دانشگاه تهران در تحقیق و مرمت بر آثار موزه مقدم تاکید کرد و به روز رسانی تجهیزات این موزه را از اقدامات مهم پیش روی دانشگاه برشمرد.

همچنین، جلسه هیئت رئیسه دانشگاه تهران با طرح موضوعاتی چون آیین ورودی نودانشجویان سال ۹۷ که شنبه ۳۱ شهریور برگزار می شود، باغ موزه نگارستان، موزه مقدم و … در کتابخانه موزه مقدم دانشگاه تهران برگزار شد.

علاقه مندان به دیدن آثار تالار سفال های عصر مفرغ و آهن، می توانند از ۲۷ شهریور، همه روزه غیر از شنبه ها و ایام تعطیل سوگواری، از ساعت ۹ تا ۱۷ به موزه مقدم مراجعه کنند.

همچنین مطالعه کنید:

قیمت کالاها تا پایان سال افزایش نمی‌یابد

به گزارش کسب و کار نیوز ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان اینکه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *