صفحه اصلی / سرخط خبرها / ۶۰ گردان در استان اقتدار عاشورایی را به نمایش می گذارند

۶۰ گردان در استان اقتدار عاشورایی را به نمایش می گذارند

زاهدان - فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) در این استان توسط 41 گردان بیت المقدس و 19 گردان کوثر از صبح تاسوعا تا شام غریبان برگزار می شود.

 سردار امان الله گشتاسبی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد (ص) ۲، همزمان با دیگر استانهای کشور در سیستان و بلوچستان در بخش های جهادی، خدمات عمومی و نظامی برنامه ریزی شده است.
به گزارش کسب و کار نیوز، وی افزود: با توجه به اینکه در ماه های اخیر دشمن جنگ روانی را برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی انتخاب کرده است این رزمایش با هدف نمایش اقتدار نظام، محرومیت زادیی و ارائه خدمات به مردم سیستان و بلوچستان در سه حرکت بزرگ برگزار می شود.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: نخستین حرکت این رزمایش اعزام ۴۳۲ گروه جهادی شناسنامه دار با شعار ‘خدمت بی منت’ به مناطق محروم این استان برای خدمت رسانی و کمک به معیشت مردم است که از نهم شهریور آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد.
وی با اشاره به اقدامات محرومیت زدایی سپاه سلمان در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: چهار هزار و ۷۶۶ جهادگر در قالب ۲۲۵ گروه جهادی در اردوهای سه تا ۱۰ روزه در حال خدمت به مردم مناطق محروم این استان هستند.
سردار گشتاسبی گفت: ۲۹۴ عرصه در حوزه عمرانی را مد نظر قرار دادیم که ساخت و تعمیر ۳۷ مدرسه، ساخت ۱۶ مسجد و حسینیه، ساخت ۱۰ خانه عالم، لایروبی پنج قنات، ۹ مورد دیوار کشی، جمع آوری شن های روان از هفت روستای سیستان، تعمیر و بازسازی ۴۵ مدرسه در طرح هجرت نتیجه کار جهادگران در این زمینه است.
به گفته وی توزیع ۱۴۰۰ سبد کالا، توزیع ۹ هزار بسته لوازم التحریر، ایجاد ۳۰ مورد فرصت اشتغال برای جوانان و نوجوانان، ارائه ۱۹۰ مورد خدمات مشاوره از دیگر خدمات عمومی ارائه شده در عرصه های خدمت رسانی و مردم یاری در قالب این رزمایش است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان افزود: اجرای طرح یک کاسب یک دانش آموز، شیفت ایثار در ادارات و کارخانجات و میز خدمت در مساجد نیز یکی دیگر از بخش های رزمایش اقتدار عاشورایی است.
وی با بیان اینکه امسال رزمایش اقتدار عاشورایی با ایام محرم همزمان شده است، گفت: برای اینکه در حوزه مسائل امنیتی یکپارچگی ایجاد کرده و بتوانیم از ظرفیت این رزمایش به خوبی استفاده کنیم ۴۱ گردان بیت المقدس و ۱۹ گردان کوثر را سازمان دهی کردیم تا از صبح روز تاسوعا تا شام غریبان قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را برای ایجاد آرامش به نمایش بگذارند.
سردار گشتاسبی تصریح کرد: صبح روز تاسوعا با گفتن رمز عملیات در زاهدان رزمایش در سراسر سیستان و بلوچستان آغاز می شود و فعالیت گردان ها تا شام غریبان ادامه خواهد داشت.
وی افزود: برگزاری این رزمایش در سیستان و بلوچستان بر خلاف دیگر استانها حقیقی است چرا که در دیگر نقاط کشور این رزمایش به طور نمادین و نمایشی انجام می شود اما در این استان گردان ها با تمام نیروها و ادوات جنگی خود در نقاط مشخص شده فعالیت می کنند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: اقدام اساسی در این همایش برگزاری همایش ۲۵ هزار نفری بسیجیان در مرکز استان است که در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس برگزار می شود.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *