صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / نگرانی سیاستمداران آلمانی از افزایش راست‌گرایی در اروپا

نگرانی سیاستمداران آلمانی از افزایش راست‌گرایی در اروپا

سیاست‌مداران حزب سبزها در آلمان خواستار اتحاد احزاب دموکرات برای مقابله با راست‌گرایی در آلمان و اروپا شدند.

image.png

به گزارش کسب و کار نیوز، محبوبیت و نفوذ گروه‌ها و احزاب راست‌گرای پوپولیست ‌در همه کشورهای اروپایی رو به افزایش است. وینفرید کرچمان، رئیس دولت محلی ایالت بادن- ووتمبرگ در آلمان، معتقد است دموکراسی در آلمان  و در اروپا در خطر قرار گرفته است. این سیاستمدار حزب سبزهای آلمان نگران افزایش محبوبیت گروه‌ها و احزاب راستگرای پوپولیست ‌در آلمان و اروپاست.

او که برای شرکت در کنفرانس آب‌وهوایی به آمریکا سفر کرده، در جریان یک سخنرانی در شهر سانفرانسیسکو تأکید کرد: اروپا با بحرانی جدی روبه‌روست. هر جا که نگاه می‌کنید شمار طرفداران راستگرایان افراطی بیشتر شده است.

کرچمان که از سیاستمداران مردمی و محبوب آلمان به شمار می‌رود، افزود: وضعیت در سال‌های اخیر به نحو چشمگیری تغییر کرده است. راست‌گرایان که حال صداشان بلندتر شده خواستار جوامع همگون هستند و با تنوع مخالف می‌کنند و این قطعأ حمله به آن‌چیزی است که ما در قانون اساسی مدرن خود به آن معتقدیم.

او با اشاره به خارجی‌ستیزی‌، ضمن ابراز تأسف گفت: دستاوردهایی مانند حقوق بشر حال زیر سوال رفته است. من ۷۰ سال پیش هرگز نمی‌توانستم تصور کنم که دوباره با چنین شرایطی مواجه شویم.»

افزایش راست‌گرایی در آلمان در هفته‌های اخیر و پس از حادثه شهر کمنیتس ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است.  در شهر کمنیتس در شرق آلمان یک مرد جوان آلمانی در درگیری با دو پناهجو کشته شد. این شهر از آن‌زمان صحنه رویایی مخالفان سیاست‌های پناهجویی و حامیان حقوق پناهجویان است. 

چم اوزدمیر، رهبر پیشین حزب سبزها خواستار همکاری نزدیک همه احزاب آلمان برای مقابله با افزایش راست‌گرایی در این کشور شد. 

او تأکید کرد که تفاوت احزاب دموکرات آلمان با یکدیگر کمتر از تفاوت تک‌تک آنها با احزاب و گروه‌هایی است که او “دشمنان دموکراسی” خواند.

چم اوزدمیر به طور مشخص به جنبش خارجی‌ستیز “پگیدا” و حزب راست‌گرای “آلترناتیو برای آلمان” اشاره کرد که از تظاهرکنندگان راستگرای خارجی‌ستیز در کمنیتس حمایت می‌کنند.

اوزدمیر به یک رستوران یهودی کمنیتس رفته بود که حدود سه هفته پیش در جریان ناآرامی‌های این شهر هدف حمله تظاهرکنندگان راستگرا قرار گرفت. او خطر واقعی برای شهر کمنیتس، آلمان و اروپا را کسانی دانست که مخالف دموکراسی و آزادی‌های سیاسی هستند.

این نماینده حزب سبزها در مجلس فدرال آلمان تأکید کرد: حال باید همه دموکرات‌ها کنار هم بایستند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سازمان ملل درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم ها اقدامی نمی کند

به گزارش کسب و کار نیوز، نتونیو گوترش در نامه ای خطاب به شورای امنیت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *