صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / لزوم احیاء منطقه دارالخلافه در تهران قدیم

در نشست تعامل و همکاری در مرمت و بازسازی باغ ملی تأکید شد

لزوم احیاء منطقه دارالخلافه در تهران قدیم

در نشست تعامل و همکاری در مرمت و بازسازی باغ ملی بر لزوم احیاء منطقه دارالخلافه در تهران قدیم تأکید شد

سر در باغ ملی (میدان مشق)

به گزارش کسب و کار نیوز،  نشست اعضای شورای شهر تهران با مسئولان دانشگاه هنر در سالن جلسات ریاست دانشگاه هنر برگزار شد. مرتضی الویری عضو شورای اسلامی شهر تهران، محمدجواد حق شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران،  علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ شهر تهران، بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهاب عادل مدیر کل دانشکده هنرهای زیبا ، علی توسلی و جمعی از همراهان از شورای شهر و شهرداری تهران در این نشست حضور داشتند.
 در این نشست در خصوص تعامل و همکاری در مرمت و بازسازی باغ ملی، ساماندهی و مدیریت کالبدی مجموعه پردیس باغ ملی و موقعیت دانشگاه هنر در میدان مشق بحث و گفت و گو شد.
 
حق شناس در سخنان خود به لزوم احیاء فضای ارزشمند منطقه دارالخلافه اشاره کرد و ابراز داشت: با احیاء منطقه دارالخلافه به احیاء تهران قدیم کمک کرده‌ایم.
وی در این نشست با تاکید بر لزوم  بازسازی فضای بناهای میدان مشق و دارالخلافه گفت: در واقع ما با بازسازی هر کدام از این بناها به احیاء تهران قدیم کمک کرده‌ایم.
حق شناس افزود: جای تعجب است که برای این امر مهم باید با  تصمیم گیران این حوزه  بحث های متعددی داشته باشیم در حالی که پسندیده است خودشان داعیه دار این تصمیم سازی باشند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه همواره  فضا را به سمت تغییر نگاه و دیدگاهها باید سوق دهیم، تاکید کرد: ما باید محدودیت ها را در جهت حفظ و پیشبرد منافع ملی کنار بگذاریم .ظرفیتهایی وجود دارند که به علت ترس و فرهنگ محافظه کاری نادیده گرفته شده اند که احیاء آنها می‌تواند به نفع شهر و شهروندان باشد.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر گفت: احیاء میدان مشق با محوریت دانشگاه هنر مستلزم همکاری و همراهی وزارت امور خارجه، وزارت دفاع، سازمان برنامه و بودجه، نیروی انتظامی ، اوقاف و همه ١٧ ذی نفع این محدوده است و کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر نیز می تواند در این حوزه موثر باشد.
وی افزود: باید دیدگاه‌ها را به نظام فرهنگی تغییر دهیم و پیشنهاد می کنم شرکت توسعه فضای فرهنگی لایحه ای را در ارتباط با طرح میدان مشق به شورا ارایه کند تا با تصویب کلیات آن، در این محدوده به صورت جدی تری به برنامه ریزی بپردازیم.
 مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران نیز در این نشست با پیشنهاد بازنگری در طرح تفصیلی منطقه ۱۲ شهرداری تهران با رویکرد اهمیت به مبحث  گردشکری گفت: ما می‌توانیم در کمیسیون ماده پنج موضوع میدان مشق را مطرح کنیم و کاربری ها را در آن تغییر دهیم.
عضو شورای شهر تهران افزود: ما می‌توانیم با توجه به ظرفیت میراث فرهنگی که میدان مشق دارد در جهت جذب توریست اقدام کنیم.
الویری ادامه داد: چنانچه چارچوب طرح مرمت و توسعه منطقه مشخص شود هر دستگاهی نقش خود را ایفا خواهد کرد.

وی در خاتمه پیشنهاد کرد که در قدم اول برای احیاء این محدوده اقداماتی صورت گیرد و گفت: سردر باغ ملی نباید ساعت ۶ عصر بسته شود و همچنین موزه ملک یا سایر موزه های این محدوده اگر بازدید کننده دارند چرا تا ٨شب هم باز نباشند و مسولیت پیگیری این موضوع با شهرداری منطقه است که امیدوارم رسیدگی شود.

در پایان این نشست، اعضای حاضر در جلسه از فضاها و ساختمانهای مجموعه بازدید کردند.

دراین دیدارسلطانی رییس دانشگاه هنر‍، اعضای هیات رییسه و جمعی از مسئولان و مدیران دانشگاه هنر نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

۷ میلیون کارگر تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد شریعتمداری افزود: تعداد کارگران رسمی و فصلی درپی شیوع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *