صفحه اصلی / ورزشی / کشتی و رزمی / خدایی: برای انتخاب آزادکاران در رقابتهای جهانی فقط به نتیجه انتخابی اکتفا نمی‌کنیم

خدایی: برای انتخاب آزادکاران در رقابتهای جهانی فقط به نتیجه انتخابی اکتفا نمی‌کنیم

سخنگوی شورای فنی کشتی آزاد با بیان اینکه ترکیب نهایی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های جهانی مجارستان، ۱۵ روز مانده به برگزاری این رقابت‌ها اعلام می‌شود،گفت: شورای فنی برای انتخاب نفرات نهایی فاکتورهای مختلفی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

مجید خدایی

مجید خدایی در گفتگو با ایسنا، درباره برنامه شورای فنی برای انتخاب نفرات تیم ملی در برخی از اوزان جهت حضور در رقابت‌های جهانی مجارستان اظهار کرد: بنا بود برخی کشتی‌گیران تیم ملی به تورنمنت مدوید در بلاروس اعزام شوند اما با توجه به افزایش نرخ ارز و مشکلات مالی، این اعزام لغو شد.با توجه به شرایط بوجود آمده، شورای فنی با توجه به وضعیت تمرینات آزادکاران حاضر در اردو، عملکرد آن‌ها در رویدادهای خارجی و تجربه و همچنین نتایج آن‌ها در رقابت‌های بین‌المللی، نسبت به انتخاب نفرات نهایی تصمیم‌گیری خواهد کرد. حال اگر قرار باشد رقابت انتخابی درون اردویی در برخی اوزان برگزار شود قطعا با نظر شورای فنی خواهد بود.

عضو شورای فنی کشتی آزاد با تاکید بر اینکه هدف شورای فنی انتخاب بهترین نفرات برای حضور در رقابت‌های جهانی است، گفت: قطعا با بررسی همه جوانب سعی می‌کنیم نفراتی را انتخاب کنیم که بتوانند انتظارات را برآورده کنند. با وجود هزینه‌های سنگین برگزاری اردوهای تیم ملی و اعزام کشتی‌گیران به تورنمنت‌ها و مسابقات خارجی، کادر فنی تیم ملی و شورای فنی بدنبال این است تا آماده‌ترین نفرات را برای حضور در رقابت‌های جهانی انتخاب کند.

وی افزود: رقابت‌های جهانی یا دیگر رویدادهای مهم خارجی جای بهترین کشتی‌گیران ایران است و ما باید بهترین‌ها را با توجه به چندین فاکتور انتخاب کنیم.صرف نتیجه‌گیری در انتخابی تیم ملی نمی‌تواند دلیل کافی برای انتخاب نفرات تیم ملی باشد. مثلا در وزن ۹۲ کیلوگرم دو کشتی‌گیر خوب به نام‌های علیرضا کریمی و محمدجواد ابراهیمی را داریم که هر دو از کشتی‌گیران خوب ما هستند اما در نهایت باید فاکتورهای لازم را در مورد هر دو کشتی‌گیر بررسی کنیم تا به مناسب ترین گزینه برسیم.

دارنده مدال برنز سال ۲۰۰۲ جهان افزود: برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی برای این است که بهترین های کشتی ایران راهی اردوی تیم ملی شوند تا با اعزام به تورنمنت‌های مختلف خارجی مورد آزمایش کادر فنی قرار بگیرند. آمادگی روحی و بدنی، نحوه تمرینات، نحوه مبارزه با کشتی‌گیران خارجی، نتایج و تجربیات بین المللی و … از فاکتورهایی است که در انتخاب نفرات تیم ملی اثرگذار است و شورای فنی به دقت این موارد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی در پایان درباره پیش‌بینی خود از نتیجه تیم ملی در رقابت های جهانی ۲۰۱۸ مجارستان گفت: هر چه به المپیک نزدیک‌تر می‌شویم کشورها با قدرت بیشتری در کشتی برنامه ریزی می‌کنند و سعی می‌کنند با تمام قوا به آماده سازی خود بپردازند، به همین دلیل نمی‌توان پیش بینی دقیق داشت.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمشیربازی

جام‌جهانی شمشیربازی؛ نماینده فرانسه قهرمان شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, مسابقات جام جهانی شمشیربازی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *