صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / آخرین وضعیت انتشار اوراق مشارکت اسلامی برای تکمیل پروژه‌های مترو

آخرین وضعیت انتشار اوراق مشارکت اسلامی برای تکمیل پروژه‌های مترو

مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور عملکرد سازمان های قطار شهری کشور در خصوص استفاده از ظرفیت بند (د) تبصره (۵) قانون بودجه کشور به منظور انتشار اوراق مشارکت اسلامی با هدف کمک به بهره برداری از خطوط مترویی جدید و افزایش ظرفیت مسافر مترویی را تشریح کرد.

پردیس رجب صلاحی

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین رجب صلاحی افزود: بر این اساس در سال ۱۳۹۶ مبلغ ۳۸ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت اسلامی با تضمین ۵۰ درصد دولت و ۵۰ درصد شهرداری های ذیربط برای کلانشهرهای تهران،‌ مشهد، اصفهان، اهواز و قم به منظور تکمیل خطوط مترویی به انتشار رسید.

وی در ادامه افزود:۲۰ هزار میلیارد ریال از مبلغ ذکر شده متعلق به کلانشهر تهران بوده که هفت هزار میلیارد ریال آن با عاملیت بانک شهر به فروش رسیده و اقدامات برای فروش ۱۳ هزار میلیارد ریال باقیمانده از طریق شهرداری تهران در سال جاری دردست انجام است.

مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اضافه کرد: همچنین در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۴۰ هزار میلیارد ریال سهمیه قطار شهری ­ها از محل انتشار اوراق مشارکت اسلامی تعیین شده است.

وی افزود: تاکنون مجوزهای انتشار اوراق مشارکت برای قطار شهری شیراز به مبلغ ۶۰۰۰ میلیارد ریال،‌ قطار شهری تبریز به مبلغ شش هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و شرکت متروی مشهد به مبلغ هفت هزار میلیارد ریال با تضمین ۵۰ درصد دولت و ۵۰ درصد شهرداری­ های ذیربط از سوی وزیر محترم کشور صادر و مراتب برای انجام سایر مراحل قانونی به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی اعلام شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، وی در خاتمه گفت: اقدامات لازم برای معرفی طرح ­های بقیه قطار شهری های کشور برای بهره مندی از ظرفیت اوراق مذکور در دست انجام است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

۷ میلیون کارگر تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد شریعتمداری افزود: تعداد کارگران رسمی و فصلی درپی شیوع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *