صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / پرونده سفرهای حج بسته شد

قائم‌مقام شرکت فرودگاه‌ها خبر داد

پرونده سفرهای حج بسته شد

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها از پایان یافتن رسمی عملیات بازگشت حاجیان ایرانی در سال 1397 خبر داد.

برگشت حجاج از سفر حج

حسین اسفندیاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر گفت: بامداد امروز (یکشنبه) آخرین پرواز بازگشت حاجیان ایرانی از عربستان سعودی در شهر گرگان به زمین نشست و به این ترتیب تمامی حاجیان ایرانی به کشور بازگشتند.

به گفته وی، در طول این مدت ۳۱۶ پرواز برای بازگرداندن حجاج انجام شد که حدود ۵۲ درصد معادل ۱۸۵ پرواز توسط ایرلاین‌های ایرانی و ۱۳۱ پرواز توسط ایرلاین سعودی انجام شده است.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با بیان این‌که پروازهای حج امسال با نهایت هماهنگی و در بالاترین سطح از ایمنی انجام گرفت، توضیح داد: خوشبختانه درصد پروازهایی که تاخیر داشتند بسیار کم بود و تا بخشی از پروازهای برگشت در شرایطی که هماهنگی‌های لازم انجام گرفته بود با سرعت قابل توجه زودتر از زمان مقرر حاجیان را به کشور بازگرداندند. به این ترتیب برنامه‌ریزی ۲۱ روزه برای بازگرداندن حاجیان ایرانی رسما اجرایی شده و پرونده عملیات حج تمتع سال ۱۳۹۷ بسته می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، فرآیند بازگشت حاجیان ایرانی از پنجم شهریورماه امسال رسما کلید خورده بود و در این دور از سفرها شرکت هواپیمایی قشم‌ایر نیز به کمک ایران‌ایر آمد تا شرکت‌های ایرانی سهم خود را به طور کامل اجرایی کنند.

با پایان یافتن عملیات حج تمتع سال ۱۳۹۷ و با توجه به متوقف شدن عملیات حج عمره به نظر می‌رسد تا یک سال آینده پروازی میان ایران و عربستان سعودی در حوزه حج برقرار نخواهد شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

اشتغال‌آفرینی ۸۳ تسهیل‌گر برکت در سیستان و بلوچستان

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال بیش از ۲۵ هزار شغل در استان سیستان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *