صفحه اصلی / استان ها / سیستان و بلوچستان / تلاش‌ها برای آزادی ۱۸ صیاد چابهاری در بند ادامه دارد

تلاش‌ها برای آزادی ۱۸ صیاد چابهاری در بند ادامه دارد

‌نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش‌ها برای آزادی 18 صیاد چابهاری در بند دزدان و ترویست‌ها در سومالی ادامه دارد.

آزادی 18 صیاد در بند‌

‌عبدالغفور ایرانژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: از ۱۸ صیادی که همچنان در بند سومالیایی‌ها هستند، ۴ صیاد در بند گروه‌های مختلف دزدان دریایی هستند و ۱۴ صیاد دیگر هم در بند گروه ترویستی الشباب قرار دارند.

وی افزود: در ماه‌های اخیر با کمک سربازان گمنام امام زمان(عج) ۴ صیاد در بند دزدان آزاد شدند و همچنان ۴ صیاد دیگر در بندند؛ این صیادان از فروردین ۹۴ تاکنون اسیر هستند.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید جدا و حقا از وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) تشکر کنیم که ما حتی نمی‌دانستیم این صیادان دربند چه کسانی هستند و هویتشان توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی شد و با فداکاری ویژه‌هم ۴ نفر آزاد شدند.

وی تصریح کرد: علاوه‌بر صیادان در بند دزدان، ۱۴ صیاد هم از اواخر اردیبهشت ماه ۹۴ در بند گروه تروریستی الشباب درآمدند که فعلا از سرنوشت آن‌ها اطلاعی نداریم؛ متاسفانه به‌دلیل آن‌که این صیادان، در بند یک گروه ترویستی هستند روند آزایشان پیچیده شده و فعلا بلاتکلیفند؛ سربازان گمنام امام زمان و وزارت امور خارجه بیش‌از ظرفیت‌های موجود خود برای آزادی این صیادان درتلاشند، ان‌شاءالله تلاش‌ها نتیجه می‌دهد و این‌ها هم آزاد می‌شوند.

‌لنج “سدیس” به‌ همراه ۱۴ ماهیگیر و ملوان به فرماندهی ناخدا “بشیراحمد جنگال‌زهی” اواخر اسفندماه ۹۳ برای ماهیگیری، از چابهار عازم آب‌های فراساحلی شد و به دلیل از کار افتادن موتور و اهمال در امدادرسانی به‌ موقع به آن، اواخر اردیبهشت‌ماه ۹۴ در آب‌های سومالی به گل نشست و ماهیگیران آن‌هم به اسارت گروه تروریستی “الشباب” درآمدند.

هم‌چنین لنج ناخدا «یونس پاره جو» و «جمال‌الدین دهواری» به همراه ۲۰ صیاد فروردین ۹۴ در تور دزدان دریایی سومالی افتاد؛ از میان ۲۰ صیاد اسیر لنج‌های پاره‌جو و دهواری، ۴ صیاد بعدها در شهریورماه ۹۴ موفق به فرار شدند و ۱۶ صیاد همچنان اسیر ماندند. از میان این ۱۶ اسیر باقی‌مانده هم به دلیل شرایط بد نگهداری توسط دزدان و هم‌چنین شکنجه، تشنگی و گرسنگی ۸ صیاد جان باختند. از ۸ صیاد باقی‌مانده؛ ۴ صیاد با اقدامات پیچیده اطلاعاتی-عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) آزاد شدند و ۱۷ خرداد ۹۷ با استقبال وزیر اطلاعات به ایران برگشتند و هم چنان ۴ صیاد اسیر هستند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

رئیس دانشگاه سیستان وبلوچستان

مرکز خانواده پایدار در دانشگاه سیستان وبلوچستان افتتاح شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, رئیس دانشگاه سیستان وبلوچستان در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *