صفحه اصلی / سرخط خبرها / برگزاری همایش رسانه‌ای کشورهای حوزه دریای خزر در روسیه
برگزاری همایش رسانه‌ای کشورهای حوزه دریای خزر در روسیه

برگزاری همایش رسانه‌ای کشورهای حوزه دریای خزر در روسیه

چهارمین همایش رسانه ای کشورهای ساحلی دریای خزر با ۲۰ اثر رسانه‌ای از کشورمان، ۲۸ تا ۲۹ شهریور ماه در آستراخان روسیه برگزار می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی،  تا تاریخ نهم شهریور ماه، ۱۵ مقاله و گزارش و ۵ مجموعه عکس شامل ۱۲۹ اثر، در سه بخش «معرفی کشورهای حوزه دریای خزر، انسان و دریا و خزر سرزمین سلامتی»، از سوی خبرنگاران و عکاسان رسانه های داخلی برای دبیرخانه همایش خزر بدون مرز ارسال شده است.

بنابراین گزارش، اداره کل رسانه‌های خارجی با هدف کمک به مشارکت خبرنگاران و عکاسان داخلی کلیه آثار (مکتوب و تصویری) را پیش از ارسال به دو زبان انگلیسی و روسی ترجمه کرده است.

همایش رسانه‌ای کشورهای ساحلی دریای خزر هر ساله در زمینه آثار رسانه‌ای کشورهای پیرامون دریای خزر برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار در این منطقه، با حضور نمایندگان رسانه ها، مدیران رسانه های اجتماعی و انجمن های مردم نهاد در آستاراخان روسیه برگزار می شود و با تقدیر از بهترین آثار رسانه ای مربوط به دریای خزر پایان می‌یابد.

پیشنهاد برگزاری این همایش، در اجلاس سال ۱۳۹۳ سران کشورهای ساحلی دریای خزر در آستاراخان روسیه، در حضور روسای جمهوری ایران، آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان تصویب و هرساله در ماه سپتامبر، از سوی استانداری آستراخان، وزارت توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی و وزارت امور خارجه روسیه و سازمان کشورهای مشترک المنافع برگزار می‌شود.

اتحادیه رسانه‌های دریای خزر به همت خانه‌های مطبوعات استان های گلستان، گیلان و مازندران و مشارکت خبرنگاران رسانه های استان های مذکور در مردادماه جاری تاسیس شد.

معاونت امور مطبوعاتی در نظر دارد در آینده‌ای نزدیک «جشنواره رسانه‌ای دریای خزر» را با هدف فعال‌تر کردن رسانه‌های داخلی برای حضور در این همایش که زمینه‌ساز حضور بین المللی رسانه‌ای کشور است، با مشارکت استان های شمالی کشور برگزار کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شماره گذاری خودرو مشمول پرداخت عوارض شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، مهدی ابراهیمی معاون برنامه‌ریزی ستاد نوسازی ناوگان نوسازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.