صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / وزیر نیرو: ۵۲ طرح نیمه تمام صنعت آب و برق آماده واگذاری است

وزیر نیرو: ۵۲ طرح نیمه تمام صنعت آب و برق آماده واگذاری است

وزیر نیرو اعلام کرد: 52 طرح نیمه تمام آب، برق و فاضلاب به ارزش حدود 20 هزار میلیارد تومان آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

به گزارش دوشنبه تارنمای وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» در حاشیه برگزاری نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ادامه داد: علاوه بر ۲۵ طرح نیمه تمام، قرارداد ۲۶ طرح مربوط به آب و فاضلاب شهری نیز به ارزش حدود یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان برای همکاری با بخش خصوصی آماده واگذاری است.
وی توضیح داد سازوکار واگذاری این طرح‌ها در آیین نامه اجرایی تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ تببین شده است و با همکاری نزدیک سازمان برنامه و بودجه، در حال شکل دادن هیات واگذاری طرح‌ها هستیم و از بخش خصوصی نیز دعوت می‌کنیم هر چه زودتر در جریان جزییات این طرح‌ها و روش‌های واگذاری آن قرار بگیرند.
اردکانیان تاکید کرد واگذاری سهم نیروگاه‌ها به بخش خصوصی بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی دنبال می‌شود و بخش قابل توجهی از آن واگذار و تعداد دیگری نیز آماده واگذاری است.
به گزارش کسب و کار نیوز، بررسی طرح های راه اندازی شده در صنعت آب و برق نشان می دهد از آغاز دولت یازدهم تا شهریور ۱۳۹۶، بیش از چهار میلیارد دلار طرح به بهره برداری رسید که سه میلیارد و ۵۵۵ میلیون دلار از آن مربوط به نیروگاه های حرارتی بزرگ، ۲۱۱ میلیون دلار مربوط به انرژی های تجدیدپذیر، ۳۴۸ میلیون دلار مربوط به مولدهای مقیاس کوچک و ۷۰ میلیون دلار نیز مربوط به طرح های آب و فاضلاب است.
با بهره برداری از این طرح ها، پنج هزار و ۱۳۸ مگاوات به ظرفیت تولید برق در نیروگاه های حرارتی بزرگ، نیروگاه های تجدیدپذیر و مولدهای مقیاس کوچک اضافه شد.

اقتصام*۹۱۸۹*۱۹۶۱*

همچنین مطالعه کنید:

02

زنگ خطر تضعیف تقاضا برای صنعت نفت به صدا در آمد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, بازیگران مهم صنعتی روز دوشنبه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *