صفحه اصلی / اصناف و بازار / نمایشگاه ها و همایش ها / بزرگ ترین رویداد سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته ایران

امروز افتتاح می شود

بزرگ ترین رویداد سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته ایران

دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته فردا در نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش می‌یابد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، در این نمایشگاه که در نوع خود بزرگترین نمایشگاه کشور محسوب می شود، بیش از ۲۱۵ شرکت داخلی و خارجی از ایران و کشور های مختلف جهان حضور و مشارکت دارند که از این تعداد ۱۶۰ شرکت داخلی و ۵۵ شرکت دیگر هم خارجی و از کشورهای آلمان، ایتالیا، چین، ترکیه و اسپانیا هستند.

دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته در فضایی بالغ بر ۲۵ هزار متر مربع در سالن های  ۶-۷-۸-۹-۲۷ و فضای باز نمایشگاهی و در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برگزار می شود و در آن کارخانجات سنگ‌بری، معادن سنگ ، سازندگان ماشین‌آلات معدن و حفاری و فرآوری سنگ، تولید کنندگان ابزارآلات فرآوری معدن و صادرکنندگان و وارد کنندگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

قرار است همزمان با برگزاری این نمایشگاه؛ چند هیئت بازرگانی، تجاری و سرمایه گذاری از کشورهای مختلف با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران، ضمن بازدید از سالن‌ها و غرفه‌های نمایشگاهی؛ با تولید کنندگان، تجار، بازرگانان و انجمن‌های تولیدی سنگ کشورمان وارد مذاکرات تجاری شوند.

برگزاری چند نشست تخصصی و علمی با حضور استادان دانشگاه و متخصصان با موضوعات مختلف از جمله «هنر، شهر و محیط زیست»،« چالش های سنگ»،«معماری و سیمای شهر»،« ارتقاء تکنولوژی برندیگ و استاندارد سازی»،« نگاهی به آثار معمار بزرگ اروپایی آنجلو منجاروتی» و«راز سنگ و چالش‌های اجرایی» و انتخاب غرفه برتر توسط اساتید معماری و طراحی داخلی؛ از جمله برنامه‌های جانبی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات است.

یافتن بازارهای جدید و توسعه صادرات مواد سنگی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مختلف جهان، تلاش برای رونق و توسعه تولید ملی، بهبود فضای کسب و کار و معرفی ظرفیت‌های کشورمان در حوزه این صنعت برای جهانیان برخی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

سنگ و فعالیت بر روی آن در ایران سابقه ۴ هزار ساله دارد و کشور ما دارای ذخایر عظیم انواع سنگ مختلف تزئینی است به نحوی که در حال حاضر ایران چهارمین ذخایر بزرگ معدن‌های سنگ جهان را در اختیار دارد.

باید به این نکته هم اشاره کرد که در سال ۱۳۶۸ فقط ۳۳۰ معدن در کشور وجود داشت اما امروز در کشور ما هزار و ۸۰۰ معدن با ۶۰۰۰ کارخانه سنگبری وجود دارد با این همه، سهم ما از صادرات سنگ‌های تزئینی ناچیز است. صادرات سنگ خام و سنگ فرآوری کشورمان حدود ۲۰۰ میلیون دلار است که سنگ خام بیشترین حجم صادراتی را دارد و متاسفانه سنگ فرآوری شده، نقش بسیار کمرنگی در صادرات دارد. البته برنامه‌ریزی شده که در یک برنامه ۵ ساله این رقم به ۲ میلیارد دلار افزایش یابد.

ایران بیش از ۶۰ میلیارد تن ذخایر مواد معدنی دارد که چهار میلیارد تن آن ذخایر سنگ‌های تزیینی است لذا برگزاری این نمایشگاه فرصتی است تا در چهارچوب اقتصاد مقاومتی، تلاش شود تا صنعت معدن را جایگزین صنعت نفت کرد.

دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته از فردا یعنی ۲۸ تیر تا ۳۱ تیرماه هر روز از ساعت۱۰ تا ۱۸در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آماده بازدید علاقه‌مندان است.

همچنین مطالعه کنید:

دومین نمایشگاه بین‌المللی توسعه کسب و کار برگزار شد

این نمایشگاه با حضور و مشارکت بیش از یک صد شرکت و غرفه‌دار و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *