صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / عربستان نفت بیشتری در بازار آسیا می فروشد
عربستان نفت بیشتری در بازار آسیا می فروشد

عربستان نفت بیشتری در بازار آسیا می فروشد

پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا اعلام کرد: عربستان به دنبال کاهش صادرات ایران به دلیل تحریم های آمریکا که از ماه نوامبر (آبان) اعمال می شود، نفت بیشتری به بازار آسیا عرضه می کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، این پایگاه خبری به نقل از یک منبع خبری که خواست به دلیل محرمانه بودن موضوع، نامش بیان نشود، اعلام کرد: شرکت نفت عربستان نفت خام بسیار سبک این کشور را به دستکم دو خریدار آسیایی فروخته است که این محموله ها در ماه اوت (مرداد – شهریور) تحویل خواهند شد.
به گفته این منبع خبری، محموله های یاد شده، جدا از محموله هایی است که مطابق قراردادهای موجود توسط شرکت نفت دولتی این کشور (آرامکو) صادر می شوند.
عربستان در حالی به خریداران آسیایی پیشنهاد فروش نفت را می دهد که فعالان بازار نفت نیز در حال رصد هر نوع شواهدی دال بر جبران خروج نفت ایران از بازارها در پی اعمال تحریم های آمریکا و نیز کاهش تولید نفت ونزوئلا هستند.
روسیه و عربستان در نشست اول تیر وزیران نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان غیراوپک این سازمان در وین، همه اعضا را به افزایش تولید نفت راضی کردند.
به گزارش کسب و کار نیوز، اوپک در پی توافق ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ (دهم آذرماه ۱۳۹۵) این سازمان در وین که تعدادی از تولیدکنندگان غیراوپک به رهبری روسیه نیز به آن پیوستند، برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ میلادی با کاهش تولید موافقت کرد تا با کاهش مازاد عرضه نفت در بازارها، به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کند.
بر اساس این توافق، کشورهای امضاکننده متعهد شدند در مجموع از سطح تولید ۱٫۸ میلیون بشکه در روز بکاهند.
قیمت نفت خام برنت دریای شمال در ساعت ۰۳:۰۲ بامداد روز دوشنبه به وقت گرینویچ در بازار آیس فیوچرز اروپا واقع در لندن ۴۸ سنت یا ۰٫۶ درصد نسبت به جمعه گذشته کاهش پیدا کرد و به ۷۴ دلار و ۸۵ سنت در هر بشکه رسید.
نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز در بازار نایمکس این کشور با ۳۹ سنت یا ۰٫۶ درصد کاهش نست به جمعه گذشته به ۷۰ دلار و ۶۲سنت در هر بشکه رسید.
به گزارش کسب و کار نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) اعلام کرد که این کشور از برجام خارج می شود و به تعلیق تحریم های هسته ای این کشور علیه تهران ادامه نمی دهد.
«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا ۳۱ اردیبهشت ماه اعلام کرد: شدید ترین تحریم های تاریخ را علیه ایران وضع می کنیم؛ یک مقام ارشد وزارت اور خارجه آمریکا در اواخر ماه ژوئن (اوایل تیر) از همه کشورها خواست که واردات نفت خود از ایران را به صفر کاهش دهند اما بلومبرگ دیروز گزارش داد: مایک پمپئو و استیو منوچین وزرای خارجه و خزانه داری آمریکا در نامه به همتایان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی خود اعلام کردند که آمریکا ممکن است «در شرایط بسیار خاص» استثنائاتی برای تحریم ها علیه ایران درنظر بگیرد.
اقتصام**۱۰۶۳*۲۰۲۵

همچنین مطالعه کنید:

۶۶درصد ظرفیت سدها پُر است/ ۵ سد مهم با پرشدگی ۱۰۰درصدی

به گزارش کسب و کار نیوز ، در ۲۶۷ روز ابتدایی سال آبی جاری (از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.