صفحه اصلی / اصناف / گرانی‌های اخیر توجیه اقتصادی ندارد

رئیس اتاق اصناف ایران

گرانی‌های اخیر توجیه اقتصادی ندارد

رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: بسیاری از افزایش قیمت‌ها در بازار علت اقتصادی ندارد بلکه عامل اصلی این گرانی‌ها ناشی از تبلیغات روانی و شایعه‌ها است.

رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: بسیاری از افزایش قیمت‌ها در بازار علت اقتصادی ندارد بلکه عامل اصلی این گرانی‌ها ناشی از تبلیغات روانی و شایعه‌ها است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در مصاحبه با رادیو افزود: برای کاهش فشار اقتصادی به مردم باید جو روانی در جامعه به شکل صحیح مدیریت شود. وی گفت: نوسان‌های نرخ ارز منجر به افزایش قیمت ها می‌شود و شکی در این قضیه نیست. رئیس اتاق اصناف ایران گفت: کالاهای راهبردی، سبد خانوار و مواد اولیه با نرخ ارز رسمی چهار هزار و ۲۰۰ تومانی خریداری می‌شود بنابراین نباید شاهد افزایش قیمت در این نوع کالاها بود. وی افزود: کارخانه‌های تولیدی با توجه به اختصاص ارز دولتی نباید افزایش قیمت را بدون تائید نهادهای ذی‌ربط و دست‌اندرکاران لحاظ کنند. فاضلی بیان داشت: نرخ کالاهای اساسی بدون تغییر باقی مانده است اما تولیدکنندگان داخلی قیمت برخی از کالاها و خدمات را بدون تائید نظر دستگاه‌های کنترلی و نظارتی افزایش داده‌اند که بدون شک با آنان برخورد خواهد شد. وی یادآورشد: افزایش نرخ ارز در کانال غیر‌رسمی بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد از این رو ضرورت دارد به صورت جدی با این پدیده برخورد شود.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *