صفحه اصلی / کارآفرینی / اخبار و رویدادهای کارآفرینی / نبود تعامل اجتماعی، مانع اساسی پیشرفت کارآفرینی در کشور است
نبود تعامل اجتماعی، مانع اساسی پیشرفت کارآفرینی در کشور است

مدیر کل توسعه کارآفرینی وزارت کار:

نبود تعامل اجتماعی، مانع اساسی پیشرفت کارآفرینی در کشور است

مدیر کل توسعه کارآفرینی و بهره وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عدم تعامل اجتماعی مناسب میان گروه های مختلف را مانع اساسی پیشرفت و توسعه کارآفرینی در جامعه دانست.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، «رحیم سرهنگی» در نشست با مدیران مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی گفت: برای توسعه کارآفرینی در هر رشته، باید از افراد ماهر و با تجربه و متخصص به عنوان رهبر گروه استفاده کرد که این افراد می توانند دولتی یا غیردولتی باشند.

وی با بیان این که یکی از مشکلات اساسی که مانع پیشرفت و توسعه کارآفرینی در جامعه می شود، عدم تعامل اجتماعی مناسب میان گروه های مختلف است، افزود: تا زمانی که این گروه ها رقابت را نسبت به همکاری های دو طرفه ترجیح دهند، اطمینان لازم برای برگزاری جلسات، هم اندیشی حاصل نمی شود.

وی افزود: وظیفه مراکز مشاوره این است که در زمینه های تخصصی، مدرس های مسلط و متخصص انتخاب و با برگزاری کارگاه آموزشی افراد را توانمند و آگاه در حوزه های مختلف تربیت کنیم.

مدیر کل توسعه کارآفرینی و بهره وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه یکی از وظایف مراکز مشاوره را ترویج فرهنگ استارت آپی در میان مردم دانست و اظهار کرد: باید ذهنیت مثبتی را برای مردم به خصوص جوانان نسبت به مراکز مشاوره کارآفرینی ایجاد کنیم تا این مراکز به عنوان حلقه اتصالی باشند میان کسانی که فکر خلاقانه و اقتصادی دارند و افرادی که تمایل دارند سرمایه خود را در اختیار این متفکرین قرار دهند.

«محمدحسین ریاحی» مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این برنامه، یزد را از لحاظ سطح علم، آگاهی و سختکوشی مطلوب ارزیابی کرد و گفت: جوانان و فارغ التحصیلان باید در کنار کسب علم، مهارت های لازم را نیز بیاموزند تا در حوزه ای که فعالیت می کنند به دانش مناسب دست یابند.

وی وجود تفکر انتزاعی و نگاه خلاقانه در جامعه را مبین این دانست که مردم و جوانان می خواهند حرکت رو به جلو داشته باشند ولی نمی توان از نقش موثر منابع مالی در رسیدن به اهدافشان چشم پوشی کرد.

ریاحی با بیان این که امسال برنامه ای تحت عنوان کافه کارآفرینی را در دستور کار قرارداده ایم، ابراز امیدواری کرد که با اجرای این برنامه بتوانیم فضای مناسب و موثری را در استان به منظور تعامل سازنده میان جوانان دارای ایده و فکر خلاق و سرمایه داران ایجاد کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

میزان رضایت شغلی در کشورهای مختلف

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، مرکز آمار اتحادیه اروپا در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *