صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / تولید ماسکهای معطر دارویی با رهایش کنترل‌شده

با تلاش محققان دانشگاه امیرکبیر صورت گرفت

تولید ماسکهای معطر دارویی با رهایش کنترل‌شده

محققان دانشکده مهندسی نساجی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی ماسک‌های معطر دارویی با خاصیت رهایش کنترل‌شده با استفاده از ترکیبات دندریمر شدند.

به گزارش کسب و کار نیوز، دکترسمیه اکبری، عضو هیات علمی دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص طرح «معطرسازی لایه الکتروریسی برای استفاده در ماسک‌ها با استفاده از ترکیبات دندریمر» خاطرنشان کرد: موفق شدیم که یک لایه موثر برای استفاده در ماسک‌ها با خاصیت معطرسازی کنترل شده شده طراحی کنیم.

وی با بیان اینکه از ترکیباتی استفاده کرده‌ایم که باعث ماندگای عطر در ماسک می‌شود، عنوان کرد: طی تحقیقاتی که انجام داده‌ایم، عطر به مدت سه هفته در ماسک باقی می‌ماند.

به گفته اکبری، در این ماسک‌ها از عصاره‌های مختلفی استفاده شده و خاصیت درمانی دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه نمونه داخلی ماسک معطری که خاصیت رهایش کنترل شده داشته باشد، وجود ندارد، عنوان کرد: این نوع ماسک خاصیت آنتی باکتریال نیز دارد و می‌تواند ذرات آلاینده را با راندمان بالا جداسازی کند و مانع ورود آن‌ها به دستگاه تنفسی افراد شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر این ماسک‌ها قرار است با همکاری یک شرکت دانش‌بنیان وارد بازار شود.

استاد دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: ثبت اختراع داخلی آن انجام شده است و ثبت اختراع در اداره ثبت آمریکا نیز در حال بررسی است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

دانشگاه

احتمال آغاز ترم آینده دانشگاه ها از بهمن

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، علی خاکی صدیق صبح امروز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *