صفحه اصلی / استان ها / سیستان و بلوچستان / تولید بیش از ۴۰ هزار تن خرما؛ فرصتی برای فراهم کردن‌ اشتغال جوانان سراوانی

فرماندار بیان کرد:

تولید بیش از ۴۰ هزار تن خرما؛ فرصتی برای فراهم کردن‌ اشتغال جوانان سراوانی

‌فرماندار سراوان گفت: ۴۰ هکتار گلخانه در شهرستان وجود دارد که باید مشکلات پیش روی گلخانه داران شهرستان را برطرف کرد.

 درویش نارویی

‌به گزارش کسب و کار نیوز- ‌درویش نارویی در شورای کشاورزی شهرستان افزود: در استان قسمت اعظم انتظار مردم از کشاورزی تولید و اشتغال است و معیشت مردم با کشاورزی گره خورده است.

وی بیان کرد: واردات دام از سراوان در کشور تأثیر گذار است و زمینه اشتغال افراد بسیاری را مهیا کرده ‌که می‌طلبد با تقویت بیشتر این ظرفیت و همراهی مردم گام‌های مؤثرتری برداشت.

فرماندار گفت: تولید بیش از ۴۰ هزار تن خرما در سراوان فرصتی برای فراهم کردن زمینه اشتغال جوانان دانش آموخته منطقه است.

نارویی ادامه داد: در سراوان بیکاری و فراوانی پدیده‌ها و آسیب‌های اجتماعی ناشی از نبود زمینه‌های کار و آشنا نبودن افراد در این حوزه‌ها از مهم ترین مشکلات است.

وی با اشاره به قابلیتهای این شهرستان در حوزه کشاورزی و نبود تناسب میان تولید و ظرفیت‌های موجود اظهار کرد: محصول خرما با تولید بیش از ۴۰ هزار تن در شهرستان با کیفیت و مرغوبیت بی نظیر از ظرفیت‌های این منطقه است که می‌طلبد با هدایت نیروی انسانی و سرمایه و با استفاده از این ظرفیت‌ها زمینه اشتغال جوانان دانش آموخته منطقه را فراهم کرد.

فرماندار با اشاره به پیچیدگی در صدور مجوز‌ها، بر تسهیل، روان سازی، پشتیبانی، آموزش و مهارت و پرداخت تسهیلات در قالب یک برنامه تاکید کرد و گفت: می‌طلبد با سیاست‌گذاری و هم‌افزایی به صورت گروهی در مسیر استفاده از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های تاثیر‌گذار منطقه حرکت کرد.

وی با اعلام آمادگی برای تسهیل مشکلات و همراهی مردم ابراز امیدواری کرد: حاصل این شرایط تولید، سرمایه گذاری و ماندگاری مردم در این حوزه باشد‌.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سرباز مرزبانی

شهادت یک سرباز مرزبانی در زابل

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, مرکز اطلاع رسانی مرزبانی سیستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *