صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / ایران عضو کمیسیون خط مشی گذاری سازمان جهانی گمرک شد

ایران عضو کمیسیون خط مشی گذاری سازمان جهانی گمرک شد

گمرک جمهوری اسلامی ایران با رای اعضای سازمان جهانی گمرک در اجلاس بروکسل به عنوان عضو کمیسیون خط مشی گذاری سازمان جهانی گمرک انتخاب شد .

به گزارش کسب و کار نیوز از گمرک، توسعه دیپلماسی فعال و افزایش فعالیت های بین المللی گمرک در سال های گذشته موجب شد، پس از سفر پارسال «میکوریا» دبیرکل سازمان جهانی گمرک به تهران، درخواست عضویت گمرک کشورمان در کمیسیون خط مشی گذاری سازمان جهانی به معاونت منطقه ای آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی گمرک ارسال شد.
برپایه این گزارش پس از طرح اولیه در اجلاس رابطین و بدنبال آن در اجلاس روسای کل گمرکات منطقه ای در استرالیا و فیجی درخواست گمرک ایران مطرح و مورد موافقت قرار گرفت .
سرانجام در  یکصد و سی ودومین اجلاس شورای سازمان جهانی گمرک که اکنون با شرکت یکصد و هشتاد نفر رییسان گمرکات کشورهای عضو  وسایر سازمانهای ذینفع تجارت بین المللی در مقر سازمان جهانی گمرک در بروکسل در حال برگزاری است به تصویب نهایی کشورهای عضو سازمان جهانی گمرک رسید ‌.
پس از گذشت ۱۴ سال ، ایران باردیگر به عضویت کمیته سازمان جهانی گمرک در آمد .
به گزارش کسب و کار نیوز، کمیته خط مشی گذاری سازمان جهانی گمرک مهمترین کمیته سازمان جهانی گمرک است که وظیفه سیاست گذاری و تدوین خط مشی مهمترین سازمان بین المللی تخصصی گمرک را بر عهده دارد .
اهمیت روزافزون گمرکات و نقش آن در تجارت بین‌المللی از لحاظ مسائل حمایتی، کنترلی، درآمدی و تسهیل تجارت، گمرک ایران سعی دارد علاوه بر حفظ منافع جمهوری اسلامی در صحنه‌های بین‌المللی نیز نقش موثری ایفا کند.
اقتصام**۹۱۳۲ ** ۱۵۵۹

همچنین مطالعه کنید:

دلار

دلار صرافی ملی از کانال ۱۷هزار تومان عبور کرد

به گزارش کسب و کار نیوز، بر این اساس نرخ هر دلار آمریکا در صرافی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *