صفحه اصلی / ورزشی / فوتبال و فوتسال / مهاجرانی: تصمیم آزمون و قوچان‌نژاد احساسی است/ مشکل کی‌روش و برانکو نباید جنجالی شود

مهاجرانی: تصمیم آزمون و قوچان‌نژاد احساسی است/ مشکل کی‌روش و برانکو نباید جنجالی شود

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید تصمیم آزمون و قوچان‌نژاد برای خداحافظی از تیم ملی احساسی بوده و شاید از تصمیم خود منصرف گردند.

حشمت مهاجرانی

به‌ گزارش ‌ایسنا، با اتمام جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و بازگشت تیم‌ ‌ملی ایران به کشور بر خلاف انتظار، اتفاقات عجیبی رخ داد؛ از جمله آنها آغاز دور جدید اختلافات کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ که هر روز بر دامنه آن افزوده می‌شود و دو طرف قصد مصالحه و رفع کدورت‌ها را ندارند.

همچنین از بامداد چهارشنبه که تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به تهران بازگشت، دو مهاجم این تیم یعنی رضا قوچان‌نژاد و سردار آزمون بدون اطلاع قبلی اقدام به خداحافظی از بازی‌های ملی کرده‌اند که در این بین سردار آزمون گفته که به خاطر نامهربانی‌ها از بازی‌های ملی خداحافظی می‌کند.

حشمت مهاجرانی، سرمربی سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۷۸، درباره اختلافات کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ و سوگیری مردم در این جریان، اظهار کرد: نمی‌توان نسبت به نقطه نظرات مردم بی اعتنا بود. البته فکر می‌کنم که این مشکل به بزرگی که بیان‌ شده نیست و رسانه‌های گروهی آن را بزرگ می‌کنند. نمی‌توان منکر زحمات هر دو مربی شویم چرا که این دو سابقه حضور در جام جهانی را دارند و برای فوتبال ایران زحمات زیادی کشیده‌اند.

او تاکید کرد: مدیران می‌توانند نقش موثری در حل این مشکل داشته باشند تا هیاهو و جنجالی به وجود نیاید. صحبت کردن من و سایر کارشناسان کمکی به این موضوع نمی‌کند و کی‌روش و برانکو خودشان می‌توانند این موضوع را حل کنند.

سرمربی سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران درباره خداحافظی آزمون و قوچان‌نژاد از تیم‌ ‌ملی گفت‌: هر دو بازیکن  آمادگی کاملی دارند و می‌توانند توضیح دهند که چرا از فوتبال خداحافظی کرده‌اند اما فکر می‌کنم تصمیم گیری هر دو نفر احساسی بوده و اگر در لحظه تصمیم نمی‌گرفتند این اتفاق نمی‌افتاد. چنین شرایطی هم برای من هم پیش آمده است و در ۶۵ سالگی تصمیم گرفتم مربیگری را کنار بگذارم، در حالی که می‌توانستم تا ۲۰ سال بعد هم کار کنم.

مهاجرانی گفت‌: بدون شک کارلوس کی‌روش مخالف خداحافظی هر دو این بازیکنان است، چرا که آنها را به جام جهانی برده و با وجود انتقادات سردار آزمون را در سه بازی متوالی در ترکیب قرار داده است. این نشان می‌دهد که اعتماد کاملی به این بازیکنان دارد و از عملکرد آنها راضی است. به همین دلیل من به خودم اجازه نمی‌دهم درباره خداحافظی این دو بازیکن صحبت کنم چرا که خودشان این تصمیم را گرفته‌اند.

او درباره درخواست فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش و شروط سرمربی پرتغالی برای ادامه‌ همکاری گفت‌: در نهایت این فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش هستند که باید تصمیم بگیرند همکاری‌شان تداوم داشته باشد یا نه. اظهار نظر ما فرقی به حال این موضوع نمی‌کند. باید دید دو طرف چه اهدافی را دنبال می‌کنند و بر اساس چه برنامه‌ریزی‌هایی پیش می‌روند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

یورگن کلوپ

باید برای کلوپ دست زد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, لیورپول در فصل جاری رقابت‌های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *