صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / اگر وزیر اقتصاد بودم، دلار ۳۸۰۰ را فقط به تامین دارو و کالاهای اساسی اختصاص می‌دادم

نماینده نجف‌آباد:

اگر وزیر اقتصاد بودم، دلار ۳۸۰۰ را فقط به تامین دارو و کالاهای اساسی اختصاص می‌دادم

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: اگر وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی بودم دلار 3800 و 4200 تومان را فقط برای تامین کالاهای اساسی و ضروری و دارو اختصاص می‌دادم.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی در گفتوگو با ایسنا، سیاست تک نرخی کردن ارز و پیش فروش سکه توسط بانک مرکزی را اشتباه دانست و افزود: اشتباه استراتژیک بانک مرکزی و مردان اقتصادی دولت این بود که معاملات ارز در بازار غیررسمی را ممنوع و ارز را تک نرخی کردند علاوه بر آن اقدام به پیش فروش ۷ میلیون سکه که معادل چندین تن طلاست، شد. به نظر بنده این اقدام اشتباه بزرگی بود چون خود دولت عامل رونق دلالی سکه و طلا و بدتر شدن بازار طلا و سکه و ارز شد.

وی ادامه داد: در گام بعد بازار ثانویه یا بازار غیررسمی ارز را احیا میکردم و اجازه میدادم  ارز ناشی از صادرات در این بازار قیمت گذاری و همانند قبل به صورت شناسنامهدار و از طریق کارت ملی خرید و فروش شود. همچنین اجازه خرید و صادرات نفت خام را به متقاضیان بخش خصوصی میدادم. این بخش به دلیل غیردولتی و غیر قابل شناسایی بودن، برای آمریکا قابل ردگیری و تحریم نخواهد بود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ظرفیت بافت فرسوده را بالا دانست افزود: در گام نهایی نقدینگی سرگردان کشور را با اتخاذ سیاستهای اصولی به احیای بافت فرسوده هدایت میکردم. این بخش ظرفیت بسیار بالایی برای جذب بخش اعظم نقدینگی ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومانی دارد. بنده نیز با علم به این موضوع رونق بخش مسکن را در دستور کار قرار میدادم براین اساس ۳۵۰ صنف و هزاران شغل فعال میشد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

لاریجانی

تکرار «فساد فساد» علیه نمایندگان همان «بگم بگم» سابق است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرآنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *