صفحه اصلی / استان ها / خراسان رضوی / دادستان کاشمر: با حمایت امام‌جمعه،شکار توسط آمریکایی‌ها را ممنوع کردیم

دادستان کاشمر: با حمایت امام‌جمعه،شکار توسط آمریکایی‌ها را ممنوع کردیم

دادستان کاشمر به ورود اتباع آمریکایی برای شکار به برخی شهرهای خراسان‌رضوی اشاره کرد و افزود: هرچند مسئولان صدور مجوز برای شکار اتباع آمریکایی را تکذیب کردند اما دم خروس موضوع بسیار بلندتر از آن است که بخواهند آن را تکذیب کنند.

دادستان کاشمر

به گزارش کسب و کار نیوز، غلامرضا طالعی شب گذشته در آئین بزرگداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر که با حضور اقشار مختلف مردم در جوار بقعه متبرکه امامزاده سید حمزه(ع) برگزار شد، با اعلام این‌که در برخی شهرهای کشور نظیر یزد، خراسان جنوبی و نیشابور اتباع آمریکایی علاوه بر شکار وحوش، عکس‌هایی از این تفریح خود در رسانه‌های عمومی منتشر کردند، بیان کرد: در شهرستان با حمایت امام‌جمعه انجام شکار در کاشمر توسط اتباع آمریکایی را ممنوع اعلام کردیم.

دادستان کاشمر با اشاره به این‌که در شرایطی که آمریکا دشمنی‌اش را در تمامی زمینه‌ها انجام داده و امروز علنی و صریح این دشمنی را ابراز و با ما مقابله می‌کند، گفت: این‌که اتباع این کشور بخواهند در دومین شهر زیارتی خراسان رضوی شکار و تفریح کنند را ممنوع اعلام کردیم و در این زمینه هم مورد تقدیر دادستان کل کشور قرار گرفتیم.

طالعی با بیان این‌که در همایش اخیر دادستان‌های کشور که در تهران برگزار شد رئیس قوه قضائیه و دادستان کل کشور تأکید ویژه بر احیای حقوق عامه داشتند و از دادستان‌ها درخواست کردند در خصوص احقاق عامه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین سیاست‌های جدید دستگاه قضایی به‌طور ویژه وارد شوند، اظهار کرد: بر این اساس هر فرد،  اداره، نهاد و هرجایی که وظیفه‌ای در قبال مردم دارد و در راستای انجام وظایف کوتاهی، سهل‌انگاری و تخلف می‌کند به‌عنوان سیاست کلان دستگاه قضایی دادستان‌ها ورود پیدا می‌کنند.

دادستان کاشمر  با بیان این‌که قوه قضائیه براساس اصل ۱۵۶ قانون اساسی قوه‌ای مستقل، پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن بر عدالت است، بیان کرد: در این راستا وظایف مختلفی بر عهده قوه قضائیه گذاشته شده که رسیدگی و صدور حکم در خصوص تظلمات و دادخواهی افراد، نظارت بر حسن اجرای قوانین، کشف جرم، تعقیب و مجازات مجرمین و اجرای احکام، احیاء حقوق عامه و اقدامات مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم از مهمترین اقدامات دستگاه قضایی است.

طالعی با بیان این‌که در سالی که گذشته توسط قوه قضائیه در سطح کشور به ۱۶ میلیون پرونده رسیدگی شد، عنوان کرد: دستگاه قضایی در مبارزه با هر کسی که از قوانین تخلف کرده و در نظام اقتصادی و نظم عمومی جامعه اخلال ایجاد نموده هیچ تعلل و مماشاتی نداشته و نخواهد داشت.

دادستان کاشمر با بیان این‌که این خیانت است که زمین‌ها و محصولات کشاورزی را به صورت مجاز و غیر مجاز در شرایط فعلی برای ویلاسازی از بین ببریم، گفت: امروز کشور برای مقابله با تهاجم اقتصادی و تحریم‌ها نیاز به افزایش و خودکفایی در زمینه تولیدات کشاورزی دارد.

وی از دستگاه قضایی به عنوان ملجأ و پناهگاه همه مردم نام برد و گفت: دستگاه قضایی به صورت قاطعانه و جدیت تمام در راستای رویکرد عدالت محور دستگاه قضایی تلاش می کند.

طالعی وظیفه دستگاه قضایی را تحقق عدالت و عمل به وظایف خود منطق بر قانون و عدالت فارغ از هرگونه جناح بندی و مسائل سیاسی دانست و افزود: در رسیدگی و انجام امورمان لحظه ای هیچ کوتاهی نخواهیم داشت.

مبارزه با اخلال‌گرا نظام اقتصادی از برنامه مهم دستگاه قضایی

طالعی با اشاره به این‌که در شهرستان کاشمر به عنوان مدعی‌العمومی و دادستان هر کجا که احساس شود حقوق عامه تضییع گردیده و رعایت نشده و سهل انگاری می‌شود با جدیت، قاطعیت و بدون مماشات و هیچ گونه ملاحظه فردی و گروهی، سیاسی و جناحی ورود خواهیم کرد و پیگیری‌ها و رسیدگی‌های خود را خواهیم داشت، در ادامه از افزایش ۱۱ درصدی ورودی پرونده‌ها و افزایش ۶ درصدی خروجی پرونده‌ها در دادگستری کاشمر در یک سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در بحث دادسرا نیز شاهد افزایش سه‌ درصدی ورودی و افزایش هشت‌ درصدی خروجی پرونده‌ها بودیم.

وی با تأکید بر این‌که با اقدامات ویژه انجام‌شده با دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط آمار طلاق در این شهرستان در یک سال اخیر نسبت به مدت مشابه قبل ۲۴ درصد کاهش‌یافته است، عنوان کرد: اگرچه در حال حاضر میانگین رسیدگی به پرونده‌ها در دادسرا ۴۷ روز است و این رقم از میانگین کشوری هم پایین‌تر است اما تلاش می‌کنیم در کنار دقت رسیدگی و کیفیت این زمان را هم‌چنان کاهش دهیم.

طالعی با بیان این‌که حتی یک پرونده طلاق هم زیاد است، گفت: بدون شک طلاق عوارض و آسیب‌های جدی برای جامعه در پی دارد که امیدواریم در این خصوص خانواده با عجله عمل نکنند و با کدخدا منشی مشکلات را رفع کنند.

وی در ادامه با اشاره به این‌که در دی‌ماه سال گذشته شاهد مسائل امنیتی در سطح شهرستان بودیم که با همت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و همراهی شورای تامین و… در کمترین زمان ممکن تمامی متخلفان شناسایی و بازداشت شدند، گفت: اکنون پرونده در سطح استان در حال رسیدگی است و کسانی که عامل و مسبب این مسائل شدند مجازات‌های قانونی را دریافت کردند.

دادستان کاشمر هم‌چنین با بیان این‌که در زمینه تصرفات اراضی ملی، ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی کشاورزی اقدامات و برخوردهای خوبی در یک سال گذشته انجام‌شده، یادآور شد: در مسیر جاده کاشمر به کوهسرخ و حریم بستر رودخانه معروف به شصت دره شناسایی‌هایی انجام‌شده از تصرفات و کارهای غیرقانونی به‌زودی اقداماتی انجام می‌دهیم به همین دلیل از تمامی ادارات و نهادهای ذی‌ربط درخواست کردیم به‌صورت جدی نسبت به وظیفه خود در این مسیر اقدام کنند در غیر این صورت بدون تعارف با هر فرد یا نهادی که بخواهد اخلالی در این زمینه ایجاد کند قطعا برخورد می‌کنیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

قرنطینه مشهد

درخواست برخی اعضای شورا برای قرنطینه مشهد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, محمدرضا حیدری رئیس شورای اسلامی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *