صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / بازدید شاهزاده ویلیام از اردوگاه فلسطینیان در کرانه باختری

بازدید شاهزاده ویلیام از اردوگاه فلسطینیان در کرانه باختری

پسر ارشد ولیعهد انگلیس در سفر به خاورمیانه از اردوگاه پناهندگان الجلزون در کرانه باختری بازدید کرد. او همچنین به دیدار خانواده‌های بستری در کلینیک درمانی سازمان ملل رفت و از مدرسه‌ای در این کمپ آوارگان فلسطینی دیدن کرد.

ویلیام در فلسطین

به گزارش کسب و کار نیوز، به نوشته روزنامه دیلی میل، اردوگاه الجلزون اولین بار پس از جنگ ۱۳۴۸ اعراب – اسرائیل افتتاح شد اما امروز چادرهای آن به ساختمان‌های سیمانی تبدیل شدند. این منطقه با نرخ بیکاری و درگیری شدید میان فلسطینی‌ها و نیروهای اسرائیلی مواجه است.

پیشتر شاهزاده ویلیام، پسر ولیعهد انگلیس در رام‌الله با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار داشت. هدف از بازدید ویلیام از اردوگاه الجلزون، آشنایی با شرایط  ۱۵ هزار سکنه اروگاه عنوان شده است.

پیشتر عباس در دیدار با این شاهزاده جوان ابراز امیدواری کرد که وطنش در سفر بعدی او به کشوری مستقل تبدیل شده باشد. او همچنین “پیام صلح” رئیس رژیم صهیونیستی را به رئیس تشکیلات خودگردان منتقل کرد. ویلیام اولین عضو خاندان سلطنتی انگلیس است که به درخواست دولت به سرزمین‌های اشغالی فلسطین می‌رود.

ویلیام همچنین در سخنانی در کنسولگری کل انگلیس در قدس پس از سفر به اراضی فلسطینی گفت: پیام من به شما این است که شما فراموش نشده‌اید. دیدار شما و سایر فلسطینیان در کرانه باختری و شنیدن صحبت‌های شما تجربه خوبی بود. امیدوارم با درک چالش‌های پیش روی شما، ارتباط دوستی و احترام متقابل میان فلسطینیان و مردم انگلیس محکم‌تر شود.

پسر ولیعهد انگلیس گفت: در اردوگاه الجلزون سختی فراوانی را که فلسطینی‌ها با آن مواجه هستند، دیدم و اصلا برایم زندگی تحت چنین شرایطی قابل تصور نبود، خصوصا با کمبود منابع و عدم فرصت.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمار مبتلایان کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر می رود

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که شیوع ویروس «کووید-۱۹» ادامه می یابد و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *