صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / یک مشاور ارشد دیگر کاخ سفید را ترک می‌کند

یک مشاور ارشد دیگر کاخ سفید را ترک می‌کند

یکی از مشاوران ارشد کاخ سفید که هم در شورای اقتصاد و هم شورای امنیت ملی آمریکا حضور دارد، ماه آینده دولت ترامپ را ترک می‌کند.

کاخ سفید

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از پایگاه خبری هیل، اوِرت آیزنستَت، دستیار ارشد متخصص در امور اقتصاد بین‌الملل که به تازگی نمایندگی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا را در گروه هفت بر عهده داشت، ماه آینده کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

بر اساس اظهارات مقامات آمریکایی، آیزنستت دولت ترامپ را برای دلایل خانوادگی ترک می‌کند و این اقدام در اعتراض به هیچ‌یک از سیاست‌های رییس جمهور نیست.

جان کلی، رییس دفتر کاخ سفید در بیانیه‌ای اظهار کرد: اورت یک کارشناس حرفه‌ای و کامل و یکی از اعضای ارزشمند کاخ سفید بود و ما تخصص، تعهد به مسئولیت و مدیریت ماهرانه او را در تیم بین‌المللی شوراهای اقتصاد ملی و امنیت ملی از دست خواهیم داد.

این مشاور ارشد اوایل ماه جاری به عنوان نماینده ارشد دونالد ترامپ در نشست گروه هفت حاضر شد. خروج او از کاخ سفید فقدان بزرگی برای دولت ترامپ محسوب می‌شود. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که روابط تجاری ترامپ با شرکای تجاری دیرینه‌اش در کانادا و کشورهای اتحادیه اروپا با چالش‌هایی روبه‌رو شده است.

انتها پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمار مبتلایان کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر می رود

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که شیوع ویروس «کووید-۱۹» ادامه می یابد و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *