صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / هشدار مایک پنس نسبت به ورود غیرقانونی مهاجران به آمریکا

در دیدار با رئیس جمهور برزیل؛

هشدار مایک پنس نسبت به ورود غیرقانونی مهاجران به آمریکا

رئیس‌جمهوری برزیل و معاون رئیس‌جمهوری آمریکا درباره سرنوشت کودکان برزیلی که در مرز جنوبی ایالات متحده گیر افتاده‌اند و بحران رو به رشد ونزوئلا بحث و رایزنی کردند.

مایک پنس و میشل تامر

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، میشل تامر، رئیس‌جمهوری برزیل به خبرنگاران گفت: اعلام کردم دولت ما آماده کمک به انتقال کودکان برزیلی از مرز آمریکا به داخل برزیل است و این در صورت موافقت خانواده‌های آنها صورت می‌گیرد. مقام‌های دو کشور همچنان در تماس خواهند بود.

حدود ۵۰ کودک برزیلی در پناهگاه‌هایی داخل ایالات متحده آمریکا هستند و پیش از آن از والدینشان در مرز آمریکا – مکزیک جدا شدند.

زمانی که ایالات متحده برای مدت کوتاهی سیاست “تحمل صفر” را علیه مهاجران غیر قانونی اعمال کرد، بیش از ۲۰۰۰ کودک که عمدتا از آمریکای مرکزی بودند، از والدینشان جدا شدند. آنها تحت پوشش وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا قرار گرفته و به پناهگاه‌هایی انتقال یافتند.

تامر با قدردانی از تمایل مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا به همکاری گفت: این مساله برای جامعه و دولت برزیل مساله بسیار حساسی است و من ‌خواستار توجه ویژه مایک پنس برای تضمین الحاق مجدد فوری آنها به خانواده‌هایشان شدم.   

معاون ترامپ هم مدعی شد برای اتحاد دوباره خانواده‌ها خصوصا خانواده‌های برزیلی که درگیر این موج مهاجران غیر قانونی شدند، تلاش خواهد کرد.

او در ادامه ادعاهایش گفت: “ایالات متحده آمریکا خوشروترین خانه برای مهاجران در تاریخ بشریت است. اما آن کسانی که برای ورود قانونی آماده نیستند، باید در خانه‌ بمانند.”

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین با اشاره به ونزوئلا از برزیل خواست تا از “اقدامی قوی‌تر” برای منزوی کردن دولت چپ‌گرای نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا حمایت کند.

او افزود: تا زمانی که مادورو دموکراسی و حقوق اساسی مردمش را انکار کند، ونزوئلا همچنان فلج خواهد ماند و مردم ونزوئلا همچنان متحمل درد و رنج می‌شوند.

او بر حمایت برزیل از تحریم‌های اقتصادی علیه کاراکاس تاکید کرده و از تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم معاون رئیس‌جمهوری ونزوئلا استقبال کرد.    

مایک پنس همچنین سه‌شنبه از یک کمپ در برزیل که برای مهاجران ونزوئلایی ایجاد شده است، بازدید کرد. به گفته او، ایالات متحده حدود ۱۰ میلیون دلار دیگر برای حمایت از این مهاجران اختصاص می‌دهد.

انتهای پیام 

همچنین مطالعه کنید:

instex

جزئیات اولین تراکنش در حال انجام اینستکس

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، نشریه نیویورک تایمز  با اشاره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *