صفحه اصلی / سیاسی / دولت / نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت با رئیس‌جمهور آغاز شد

نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت با رئیس‌جمهور آغاز شد

دومین نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت با حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی ساعاتی پیش در سالن اجلاس سران آغاز شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبر فوری، دومین نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت با حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی ساعاتی پیش در سالن اجلاس سران آغاز شد.

در این نشست که وزرا، اعضای کابینه و جمعی از نمایندگان حضور دارند چهره هایی همچون محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به سخنرانی پرداختند.

رییس جمهور گفت:

سه راه پیش روی ماست:

?اول در برابر آمریکا تسلیم شویم و هر آنچه ترامپ می گوید بپذیریم. این راه را هیچ عاقل و وطن پرستی و ایرانی در برابر فشار، ظلم، سخن نابجا، در برابر توهین نمی پذیرد. اگر بپذیریم به معنای پایان عزت تاریخی ملت ایران است. فکر نمی کنم یک نفر از ۸۱ میلیون نفر رایش این باشد که در برابر متجاوز، دروغگو، توهین کننده به ملت ایران سرخم کنیم و تسلیم شویم.

?راه دوم: ما در برابر امریکا بایستیم اما دعوا و اختلافات درونی خودمان را هم ادامه دهیم. یکی بگوید برجام خوب بود یکی بگوید بسیار بد بود. یکی بگوید هیچ بود دیگری بگوید اگر هیچ بود چرا ناراحتی … الان موقع این حرفهاست؟ می شود روبروی هم بایستم و در داخل دعوا کنیم. می شود یک عده هم مطالبات مردم را هر روز بالا ببرند. می شود گفت شرایط بسیار عادی است. چرا سکه و ارز و بازار اینچنین … می شود دعواهای داخلی را بیشتر کرد و به دولت توهین کنیم، خدای ناکرده دولت هم به دیگران توهین کند. نتیجه چه می شود؟ نتیجه این می شود این مقاومت با بالاترین هزینه برای مردم ایران و بالاخص برای فقرا و برای اقشار کم درآمد بالاترین هزینه را مردم پرداخت می کنند. ما باید در تاریخ پاسخ بدهیم. به ملت، به مردم و به خدایمان … می توانیم این کار بکنیم و در هر فضایی روبروی هم بایستیم ….یعنی ایستادن در برابر آمریکا با بالاترین هزینه … وضع ما بدتر میشود … وحدت شکننده تر می شود … اقتصاد و فرهنگ بدتر می شود …

?راه سوم: راه سوم اینکه تسلیم نمی شویم در برابر آمریکا … عزتمان را حفظ می کنیم و آمریکا را به زانو در می آوریم … و ملت ایران مثل همیشه تاریخ سربلند خواهند بود و زورگویان خواهند فهمید راه غلطی را انتخاب کرده اند. راه سوم راهی است که ما مقاومت می کنیم با کمترین هزینه … هزینه باید پرداخت کنیم اما کمترین هزینه … توقعات را کاهش می دهیم … واقعیت امروز ایران را مدنظر قرار می دهیم … همه همکاری می کنیم …ا مروز دولت و نماینده ملت یعنی رئیس جمهور دست همه را می بوسد … در برابر تمام مردم و جناحها و حتی کسانی که بدترین توهین ها را به من کردند دست آنها را هم می بوسم … امروز روز به احتزاز درآوردن پرچم عزت و عظمت ملت ایران است … ما باید به دنیا نشان دهیم سختی و مشکلات را تحمل می کنیم و استقلالمان را معامله نمی کنیم … آزادیمان را معامله نمی کنیم …. اسلامیت نظام را معامله نمی کنیم اما سختی را تحمل می کنیم … با هم در کنار هم.

ما می ایستیم؛ اگر کسی فکر می کند دولت استعفا می دهد و کنار می رود اشتباه می کند. تا پای جان، آبرو و حیثیت با افتخار می ایستیم و هیچ هراسی نداریم.

امروز باید به فکر مشاورین و کارشناسان جدید باشیم و از افکار همه استفاده کنیم.

باید از خودمان شروع کنیم تا مردم حمایت کنند. وزیرش، معاون وزیرش و مدیرکلش باید احساس کند و در عمل نشان دهید شرایط امروز با دیروز متفاوت است.

اگر مردم باید در شرایط جدید صرفه جویی کند ما باید شروع کنیم … دولت باید شروع کند.

من از رئیس سازمان برنامه بودجه و اداری استخدامی میخواهم باید در هزینه صرفه جویی کنیم .. شما راه حل بدهید

نمی شود سال ۹۷ سفرهای خارجی ما با سال ۹۶ و ۹۵ یکی باشد … اگر سفر هیئت ۵ نفره می رفتیم باید تبدیل به ۲ نفره شود.

اگر کاری را در خارج یک هفته انجام می دادم باید دو روزه انجام دهیم

اگر با هواپیمای ویژه و صندلی ویژه سفر می رفتیم باید شرایط عادی برویم

باید از خودمان شروع کنیم … اگر از خودمان شروع کنیم مردم هم می ایستند

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *