صفحه اصلی / فرهنگی / سینما تئاتر تلویزیون / شماره ۱۸۷ «فیلم نگار» منتشر شد

شماره ۱۸۷ «فیلم نگار» منتشر شد

صد و هشتاد و هفتمین شماره ماهنامه تخصصی فیلمنامه نویسی «فیلم نگار» که زیر نظر بنیاد سینمایی فارابی منتشر می شود، به بازار آمد.

به گزارش کسب و کار نیوز از بنیاد سینمایی فارابی، در سرمقاله این شماره از ماهنامه فیلم نگار به موضوع سینمای عاشورایی اشاره شده است.
در بخش سینمای ایران این نشریه نیز با محمود غفاری نویسنده و کارگردان شماره ۱۷ سهیلا گفت‌وگو شده است. بررسی عناصر ملودراماتیک/ژانر در فیلمنامه آن سوی ابرها، بررسی کلیشه مادر در فیلمنامه دارکوب و نگاهی به ساختار دراماتیک، روند روایت داستان و شخصیت پردازی این اثر، بررسی وجوه قهرمان شکست خورده در روایت داستان شماره ۱۷ سهیلا و تحلیل رابطه شخصیت و نیاز در فیلمنامه این اثر در کنار گفت‌وگو با حسین تراب نژاد و آزیتا ایرانی فیلمنامه‌نویسان دارکوب از دیگر بخش‌های سینمای ایران در ماهنامه «فیلم نگار» است.
بررسی سیناپس نابودی، پلنگ سیاه، ددپول۲، میراث پارک ژوراسیک: سقوط پادشاهی، ارتقا، شب بازی، تولی،بررسی فیلمنامه عبور از دوزخ پرده دوم، کشمکش پیرنگ های بیرونی و درونی فیلمنامه «پست»، گفت‌وگو با لیزهانا و جاش سینگر فیلمنامه‌نویسان «پست»، گفت‌وگو با فیلمنامه نویس «اوکجا» نیز از جمله مطالب منتشر شده در بخش سینمای جهان ماهنامه فیلم است.
در این بخش همچنین فیلمنامه کامل «رفقای خوب» به همراه یادداشت مترجم، سکانس برگزیده و تحلیل رویکرد مارتین اسکورسیزی در مواجهه با ژانر گنگستری به چشم می‌خورد.
همچنین در این شماره از ماهنامه سخنرانی «مارک بول» در سمینار بفتا نیز منتشر شده است.
فراهنگ** ۹۲۴۶ ** ۱۴۱۸

همچنین مطالعه کنید:

salehi

همه فیلم‌های در حال تولید، برای جشنواره فجر ثبت‌نام کرده‌اند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرآنلاین، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *