صفحه اصلی / فرهنگی / سینما تئاتر تلویزیون / جشنواره بین‌المللی فیلم زنان زیمبابوه با ۷ اثر از ایران

جشنواره بین‌المللی فیلم زنان زیمبابوه با ۷ اثر از ایران

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم زنان زیمبابوه شهریورماه امسال با نمایش هفت فیلم از تولیدات سینمایی کشورمان برگزار می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز از اعلام روز چهارشنبه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با پیگری‌های به عمل آمده از سوی رایزنی فرهنگی ایران در زیمبابوه، اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و هنری و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نیز بنیاد سینمایی فارابی، هفت فیلم از آثار بلند سینمایی تا فیلم کوتاه و مستند، در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم زنان زیمبابوه نمایش داده خواهند شد.
فیلم‌های ایرانی شرکت‌کننده در این جشنواره شامل «سالتو» از مریم حدادی، «جذام» از علی‌محمد اقبال‌دار، «خانه عروسکی» از رضا گلچین، «خرید آنلاین» از قصیده گلمکانی، «کوری» از نوید نیکخواه‌آزاد، «با من» از مرتضی قیدی و «بی پایان؟» از مریم ظهیری‌مهر خواهد بود.
هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم زنان زیمبابوه از ۱۲ تا ۱۹ شهریور در شهر هراره (پایتخت) برگزار خواهد شد.
این نخستین بار است که جمهوری اسلامی ایران با این تعداد اثر در این جشنواره شرکت دارد. سال‌های گذشته نیز رایزنی فرهنگی کشورمان با فیلم‌های «حوض نقاشی» اثر مازیار میری و «طلا و مس» اثر همایون اسعدیان، در این جشنواره حضور داشت. پیش از این فیلم «حوض نقاشی» حایز جوایز شده بود.
فراهنگ ** ۹۲۴۶ ** ۱۴۱۸

همچنین مطالعه کنید:

خروج

جزئیات جدید از اکران اینترنتی فیلم سینمایی «خروج» منتشر شد

به گزارش کسب و کار نیوز، ۲۴ساعت مانده به اکران اینترنتی فیلم سینمایی «خروج» به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *