صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / بررسی تخلفات شهرداری در شورای عالی امنیت ملی/دستور مقامات ارشد نظام برای بررسی تخلفات شهرداری

رئیس سابق سازمان بازرسی شهرداری تهران خبر داد

بررسی تخلفات شهرداری در شورای عالی امنیت ملی/دستور مقامات ارشد نظام برای بررسی تخلفات شهرداری

رئیس سابق سازمان بازرسی شهرداری تهران از ارسال پرونده تخلفات شهرداری تهران به شورای عالی امنیت ملی خبر داد.

شیرازی رییس سازمان بازرسی شهرداری

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدجواد شیرازی عصر امروز در نشست “پدیده رانت و تخلف در مدیریت شهری” با بیان اینکه ساعتی قبل شهردار تهران بار مسئولیت سازمان بازرسی شهرداری تهران را از روی دوش این بنده حقیر برداشت و من از شما تقاضا دارم که مباحث آکادمیک را در حوزه مبارزه با فساد دنبال کنید اما آنچه که مهم است اینکه مردم خواهان عمل و اجرا هستند.

وی با بیان اینکه از امروز من به مانند یک شهروند در این سرزمین صحبت می‌کنم، گفت: خروجی این مطالعات بعد از چهار دهه چیست؟ آیا زمان آن نرسیده که از دستاوردهای این مطالعات استفاده کنیم تا بتوانیم برای مبارزه با فساد از پشتوانه آکادمیک و علمی صحبت کنیم.

رئیس سابق سازمان بازرسی شهرداری تهران با بیان اینکه باید با مردم صادق بود، گفت: چهار دهه است که در مورد مبارزه با فساد صحبت می‌شود و ۱۸ سال است که از فرمان ۸ ماده‌ای مبارزه با فساد می‌گذرد اما چرا فساد روی زمین مانده و مبارزه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه باید در کنار مباحث علمی، تحلیل‌ها و دیدگاه‌ها، کار عملی انجام شود، تصریح کرد: باید اعلام کنم که شهرداری تهران با پدیده عجیب و وحشتناکی به نام شهر فروشی مواجه است و چرا سوال نمی‌پرسید که چرا شهرداری اینگونه است و باید بگویم که بازرسان ما ۱۱۱۷ برج پیدا کردند که بالای ۱۰ هزار متر تخلف داشته و یا مسببان نابودی هکتارها باغ، چه کسانی بودند؟

شیرازی با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که میزان رشوه در شهرداری تهران ۱۰ درصد کاهش یافته است، گفت: اما جای سوال است که چگونه این اتفاق افتاده و باید بگویم یکی از دلایل آن اقدام به هنگام در برخورد با بازرسان در سازمان بازرسی بود؛ چرا که هیچ متخلفی در سازمان بازرسی در امان نبود و از کوچکترین تخلف گذشت نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه دستورالعملی مصوب کردیم که همه در شهرداری از پذیرفتن هر گونه سفارش منع شده بودند، گفت: یکی از آفت‌های ما وجود همین توصیه کنندگان است.

رئیس سابق سازمان بازرسی شهرداری تهران با بیان اینکه تمامی پرونده‌های مکشوفه در شهرداری را به اطلاع جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و شمع خانی دبیر شورای عالی امنیت ملی اطلاع رسانی کردم و قول همکاری داده و دستور رسیدگی جدی دادند، گفت: تمامی پرونده‌ها طی گزارشی جامع، صریح و بدون سانسور به اطلاع مقامات نظام و مراجع نظارتی رسانده شده و آنها دستور برخورد بدون اغماض را صادر کردند و هیچ کس در برابر رسیدگی مصونیت ندارد.

وی افزود: با این دستور صریح مقامات نظام، حجت بر مسئولان قضایی تمام شده و امیدواریم ده‌ها هزار میلیارد تومان به بیت‌المال برگردد.

شیرازی با بیان اینکه اجازه ندهید اقدامات انجام شده ابتر بماند، گفت: روز اول به کارشناسانم گفتم به مانند یک تخریب چی اطلاعات عملیات جنگ، با مافیای سنگین در شهرداری برخورد کنند و با اطلاع می‌گویم که خواب از چشم رانت خواران و مفت خوران گرفته شده و کابوس شبانه می بینند.

وی با بیان اینکه مردم چیزی جز برقراری عدالت و مبارزه با فساد نمی‌خواهند گفت:‌ مردم از بی عدالتی ناراحت هستند و نگذارید اعتماد عمومی خدشه دار شود.

ادامه دارد

همچنین مطالعه کنید:

ترفند صنایع دخانی در بحران کرونا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *