صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / اوج مصرف برق از ۵۴ هزار مگاوات عبور کرد

ورود مصرف برق به محدوده قرمز

اوج مصرف برق از ۵۴ هزار مگاوات عبور کرد

شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد: اوج مصرف برق دیروز (سه شنبه) با ثبت رقم جدید در سال جاری از 54 هزار مگاوات عبور کرد.

به ‌گزارش روز چهارشنبه ایرنا، پیک مصرف برق در روز گذشته، ۵۴ هزار و ۲۷۵ مگاوات گزارش شد که این رقم در سال گذشته در همین زمان برابر با ۴۲ هزار و ۲۵۱ مگاوات ثبت شده است.
مصرف برق در شرایطی رو به افزایش است که «رضا اردکانیان» وزیر نیرو می گوید: کاهش بارش ها روی تولید برق اثر گذاشته است؛ به نوعی که پارسال ۹ هزار و ۳۰۰ مگاوات تولید برق از نیروگاه های برقآبی داشتیم اما امسال به دلیل کاهش بارندگی ها، حدود نزدیک به چهار هزار و ۵۰۰ مگاوات کاهش تولید برق آبی خواهیم داشت.
وزیر نیرو تاکید کرد: «از اواخر خردادماه امسال به مدت ۱۳ هفته با کمبود تولید برق نسبت به نیاز مصرفی روبرو می شویم».
وی اوج بار پارسال را حدود ۵۵ هزار مگاوات اعلام و پیش‌بینی کرد اوج مصرف برق امسال به حدود ۵۸ هزار مگاوات برسد.
اردکانیان افزود: تلاش می کنیم با همکاری نزدیک مردم و مدیریت این بخش، حداقل افزایش پیک را داشته باشیم.
بر اساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، میزان مبادلات برق دیروز برابر با ۸۷۴ مگاوات بوده که سهم صادرات از این میزان ۳۵۷ مگاوات و واردات برق نیز ۵۱۷ مگاوات بوده است.
گفتنی است میزان مصرف برق صنایع نیز در روز گذشته سه هزار و ۶۰۳ مگاوات بود که نسبت به روز یکشنبه که میزان آن سه هزار و ۶۵۶ مگاوات بوده است، مصرف برق این بخش تفاوت چندانی نداشته است.
پیک مصرف یا ساعات اوج مصرف به‌طور معمول در شش ماه نخست سال در ساعت‌های ۱۲ تا ۱۷ (پیک روزانه) و ۱۹ تا ۲۳ در شب (پیک شبانه) اتفاق می‌افتد و کنترل دمای وسایل سرمایشی در مدیریت پیک در این زمان بسیار موثر خواهد بود.
اقتصام**۹۱۸۹**۲۰۲۵

همچنین مطالعه کنید:

اوپک پلاس

عراق از کاهش تولید اوپک پلاس عقب افتاد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, پایبندی عراق به توافق کاهش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *