صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / مقاوم‌سازی ۶ خوابگاه دانشگاه تهران در تابستان امسال
مقاوم‌سازی ۶ خوابگاه دانشگاه تهران در تابستان امسال

معاون دانشجویی دانشگاه خبر داد

مقاوم‌سازی ۶ خوابگاه دانشگاه تهران در تابستان امسال

معاون دانشجویی دانشگاه تهران از نیاز این دانشگاه به بیش از ۸ میلیارد تومان اعتبار برای مقام‌سازی خوابگاه‌ها خبر داد و گفت: در تابستان امسال ۶ خوابگاه این دانشگاه مقاوم سازی می‌شوند.

خوابگاه

دکتر حسین به‌نژاد در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این مطلب، اظهارکرد: یکی از اقدامات اساسی دانشگاه تهران در حوزه خوابگاه‌ها، این است که پروژه مقاوم‌سازی ساختمان‌های خوابگاه‌ها در تابستان امسال ادامه پیدا کند و امیدوار هستیم بتوانیم از کمک‌های صندوق رفاه دانشجویان در این زمینه بهره‌مند شویم.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ۶ خوابگاه در دانشگاه تهران وجود دارد که به طور اساسی به مقاوم‌سازی نیاز دارد و در صورت حمایت صندوق رفاه دانشجویان امیدوار هستیم بتوانیم امسال کار بازسازی و مقام‌سازی این ساختمان‌ها صورت بگیرد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران تاکید کرد: در سال جاری ۷۰۰ میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز خوابگاه‌ها اعتبار اختصاص می‌دهند بیش از ۸ میلیارد تومان برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های خوابگاهی دانشگاه به بودجه نیاز داریم.

دکتر به‌نژاد با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار دانشجوی خوابگاهی در دانشگاه تهران وجود دارد، گفت: اگر میزان مبلغ تخصیصی به حوزه خوابگاه‌های دانشگاه تهران را در تعداد دانشجویان ساکن در این خوابگاه‌ها تقسیم کنیم، مشاهده می‌کنیم اعتبار هر دانشجو ۷۰ هزار تومان می‌شود. در واقع با این بودجه محدود امکان انجام هیچ عملیات بازسازی برای خوابگاه‌ها وجود ندارد و فقط می‌توانیم هزینه‌های جاری را تامین کنیم.

وی افزود: سال گذشته حدود ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای تامین و تجهیز خوابگاه‌ها هزینه کردیم و امیدواریم بتوانیم امسال نیز البته با مبلغ پایین‌تر این اقدامات را ادامه بدهیم.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک مجتمع خوابگاهی دخترانه با ظرفیت ۲۵۰ دانشجو در دست ساخت است. امیدواریم این خوابگاه طی دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

خبر خوب برای معلمان و بازنشستگان/ واریزی ۳۷ میلیون تومانی در راه است

به گزارش کسب و کار نیوز، معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ از تعیین رتبه خود توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.