صفحه اصلی / فرهنگی / کتاب و رسانه / «القاعده و معنای مدرن بودن» به بازار آمد
«القاعده و معنای مدرن بودن» به بازار آمد

«القاعده و معنای مدرن بودن» به بازار آمد

«القاعده و معنای مدرن بودن» کتابی تازه وارد به بازار نشر است که به ظهور القاعده و مساله خشونت سازمان یافته در دنیای مدرن می‌پردازد.

به گزارش کسب و کار نیوز، جان گری (John Gary) در «القاعده و معنای مدرن بودن» تلاش می‌کند تا «کلیشه گمراه کننده»ای که القاعده را بازگشت به دوران قرون وسطی معرفی می‌کند، به چالش بکشد. او این گروه تروریستی را «محصول تبعی جهانی سازی» می‌داند:
«مثل کارتل‌های جهانی مواد مخدر و کوپوریشن‌های مجازی کسب و کار که در دهه ۹۰ به وجود آمدند، القاعده در زمانی به وجود آمد که مقررات زدایی مالی ثروت‌های کلان خارجی به وجود آمده و جنایتکاری سازمان یافته جهانی شده بود.
متمایزترین مشخصه القاعده، برنامه‌ریزی یک خشونت سازمان یافته خصوصی در سراسر جهان است که در گذشته ناممکن بود، همین‌طور، این باور که با اقدامات تخریبی حیرت‌آور می‌توان جهانی پدید آورد، در قرون وسطی وجود نداشت، نزدیک‌ترین خویشاوندان القاعده آنارشیست‌های اواخر نوزدهم اروپایی هستند.»
جان گری متخصص فلسفه سیاسی، پژوهشگر تاریخ نظریه‌ها و استاد مدرسه اقتصاد لندن و دانشگاه آکسفورد در اثر خود به مسائلی چون فعالیت‌های القاعده، بازار آزاد جهانی ، ژئوپلیتیک، دگردیسی جنگ و معنای مدرنیته پرداخته است.
نشر مروارید «القاعده و معنای مدرن بودن» را با ترجمه سهراب خلیلی شورینی و در ۱۳۴ صفحه منتشر کرده است. این کتاب در ۵۵۰ نسخه و به قیمت ۱۲۵ هزار ریال به بازار کتاب عرضه شده است.
فراهنگ**۱۸۸۰** ۹۰۵۳

همچنین مطالعه کنید:

یک ایرانی رکورد جهانی طولانی ترین مستند ویدیویی از مسیر زندگی را ثبت کرد

احمدرضا شجاعی در این نشست خبری از ۲۰ سال سابقه مداوم فعالیت های خود و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.