صفحه اصلی / فرهنگی / کتاب و رسانه / تازه‌ترین رمان گریشام به فارسی ترجمه شد
تازه‌ترین رمان گریشام به فارسی ترجمه شد

تازه‌ترین رمان گریشام به فارسی ترجمه شد

تهران - ایرنا – «جزیره کامینو» اثر جان گریشام نویسنده پرفروش‌ترین داستان‌های حقوقی جهان در ایران ترجمه و وارد بازار کتاب شد.

«جزیره کامینو» با روایت دزدی پنج نسخه خطی ارزشمند از پنج رمان به جای مانده از فیتزجرالد نویسنده مشهور آمریکایی آغاز می‌شود. چند ماه پس از سرقت این نسخه‌های خطی، نویسنده‌ای تلاش می‌کند به جزیره کوچکی در فلوریدا بازگردد و با کتابفروش بدنام جزیره که علاقه‌مند نسخه‌های خطی است، دیدار کند.
فرانسیس اسکات فیتزجرالد که سال ۱۹۴۰ درگذشت یکی از نویسندگان بزرگ سده بیستم میلادی است و با رمان گتسبی بزرگ که اولین بار در سال ۱۹۲۵ منتشر شد، شناخته می‌شود.
گریشام ۶۲ ساله در مورد پرداختن به جزئیات سرقت در رمانش، گفته است که هیچ ایده‌ای از این که چگونه جرمی در این میان واقع شود نداشته و همه موارد را از گوگل الهام گرفته است.
گریشام پس از اخذ مدرک دانشگاه ایالتی می‌سی‌سی‌پی در رشته حقوق مدتی به کار وکالت در شهر «آکسفورد» مشغول شد. وی که مدتی نماینده مجلس در پارلمان ایالتی بود سال‌هاست به عنوان نویسنده رمان‌های حقوقی پرفروش در آمریکا شناخته می‌شود. بیشتر رمان‌های گریشام به بیش از ۴۰ زبان از جمله زبان فارسی ترجمه شده است.
«جزیره کامینو» در ۱۳ فصل، روایت داستان آدم هایی است که بی آنکه بدانند تکه‌ای از زنجیره‌ای هستند که به لحاظ اهمیت جایگاه و نقش آنها در پیشبرد این خط سیر، هیچ یک برتر از دیگری نیست.
این رمان مقدمه ندارد زیرا نویسنده از نوشتن آن بر آثار خود به دلیل صرف وقت بیزار است.
این کتاب ۳۳۰ صفحه ای را انتشارات مروارید منتشر کرده است.
شمارگان این رمان ۵۵۰ نسخه و قیمت آن ۳۱۰ هزار ریال است.
فراهنگ**۱۸۸۰** ۹۰۵۳

همچنین مطالعه کنید:

یک ایرانی رکورد جهانی طولانی ترین مستند ویدیویی از مسیر زندگی را ثبت کرد

احمدرضا شجاعی در این نشست خبری از ۲۰ سال سابقه مداوم فعالیت های خود و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.