صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / وزیر نیرو: تحریم ها تاثیری بر صنعت آب و برق کشور ندارد

در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا

وزیر نیرو: تحریم ها تاثیری بر صنعت آب و برق کشور ندارد

وزیر نیرو درباره تهدیدهای اخیر آمریکا و احتمال اعمال برخی تحریم ها تصریح کرد: صنعت آب و برق کشور کاملا خوکفاست و روی پای خودمان هستیم لذا هیچ نگرانی از حیث اینکه اختلالی (به دنبال اعمال تحریم ها) در ارایه خدمات ایجاد شود نداریم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا, رضا اردکانیان عصر پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح چند طرح وزارت نیرو در رودهن شهرستان دماوند اظهارداشت: اینک در شرایطی هستیم که حتی می توانیم به کشورهای همسایه و بازار هدف هم خدمات دهی کنیم.
وی تاکید کرد: البته ما دنبال قطع ارتباط ( با دیگر کشورها) نیستیم و از هر راه ممکن که مصالح کشور را تامین کند می توانیم با مرزهای دانش در ارتباط باشیم و خدمت رسانی را توسعه دهیم.
وزیر نیرو بیان کرد: باید تا پایان برنامه ششم توسعه پنج هزار مگاوات از ظرفیت انرژی های نو و پاک که عمدتا نیروهای خورشیدی و بادی هستند بهره مند شویم و در این زمینه از هر ظرفیتی استفاده خواهیم کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز، وزیر نیرو همچنین در آیین افتتاح این طرح ها گفت: مردم باید بدانند برای اینکه آب در اختیار آنها قرار می گیرد چه هزینه هایی انجام و از این طریق رضایتمندی آنها بیشتر حاصل می شود.
اردکانیان افزود: یکی از نیازهای جدی در حوزه آب و فاضلاب داشتن الگوهای مناسب است بدون آنکه دچار خودشیفتگی شویم یا اجازه دهیم خدمات رسانی بخوبی انجام نشود.
در این آیین چند طرح ازجمله تاسیسات تولید برق با فشارشکن نرم که گفته شده برای نخستین بار در ایران به مرحله اجرایی درآمده در رودهن افتتاح شد.
همچنین چند طرح دیگر حوزه وزارت نیرو افتتاح شد که بهره برداری از مرکز پایش و راهبری تاسیسات آبفا با ۹۶ میلیارد ریال اعتبار از جمله آنها بود.
طرح نوسازی و تجهیز ناوگان خودروهای امدادی و عملیاتی شرکت آبفا شرق استان نیز با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار اجرایی شد.
تامین برق اضطراری سامانه انتقال آب لتیان به شهرستان پردیس ازجمله دیگر طرح ها بود که اعتبار آن ۲۰ میلیارد ریال اعلام شده است.
شهرستان دماوند در شمال شرق تهران واقع شده است.
وزیر نیرو امروز همچنین چند طرح دیگر را در شهرستان های ورامین، پاکدشت، قرچک و پردیس افتتاح کرد که افتتاح خط لوله انتقال آب از سد ماملو به قرچک، تصفیه خانه فاضلاب پاکدشت و بخش دوم تصفیه خانه پردیس ازجمله آنهاست.
شهرستان دماوند در شمال شرقی تهران واقع شده است.

همچنین مطالعه کنید:

ذخیره‌سازی مخازن میعانات گازی پارس جنوبی

ظرفیت ذخیره‌سازی مخازن میعانات گازی پارس جنوبی به ۳.۵ میلیون بشکه رسید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, رضا فروزش به بهره‌برداری از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *