صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت

قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت

تضعیف شاخص دلار در بازارهای جهانی، قیمت هر اونس طلا را به بیش از یک هزار و 304 دلار افزایش داد اما در بازار ایران بجز سکه تمام، سایر مسکوکات طلا یا کاهش ارزش داشتند و یا بدون تغییر باقی ماندند.

به گزارش کسب و کار نیوز بر اساس نرخ اعلام شده اتحادیه طلا، بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی امروز ۲ دلار و ۸۰ سنت افزایش یافت و به یک هزار و ۳۰۴ دلار و ۸۱ سنت رسید اما هر گرم طلای خام ۱۸ عیار با افت ۲ هزار و ۱۰۰ ریالی، یک میلیون و ۹۶۷ هزار ریال قیمت خورد.
معامله گران هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را با ۵۵ هزار ریال افزایش قیمت، ۲۱ میلیون و ۶۴۰ هزار ریال فروختند اما بهای سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۵۰ هزار ریال کاهش، به ۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال رسید.
در بازار آزاد هر نیم سکه با ۵۰ هزار ریال کاهش بها، ۱۰ میلیون و ۷۹۰ هزار ریال به فروش رفت اما ربع سکه تغییر قیمتی نداشت و در محدوده ۶ میلیون و ۱۳۰ هزار ریال باقی ماند.
همچنین بهای هر قطعه سکه گرمی بدون تغییر قیمت سه میلیون و ۷۵۰ هزار ریال عرضه شد.
بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز، امروز در بازارهای جهانی شاخص دلار که در هفته های اخیر با افزایش رو به رو شده بود، تا حدودی کاهش داشت و همین امر تقویت قیمت طلا را رقم زد.
از آنجا که تضعیف ارزش دلار، طلا را برای خریداران با دیگر ارزها ارزان‌تر می‌سازد، تقاضا در بازارهای جهانی بالا رفته و به افزایش قیمت این فلز گرانبها منجر می شود.
انتشار گزارش وضعیت اقتصادی آمریکا و نیز جنگ تجاری این کشور با چین بر تغییر شاخص دلار اثرگذار بوده است؛ جنگ تجاری واشنگتن و پکن در هفته های اخیر سبب تقویت دلار شد اما انتشار گزارش وضعیت اقتصادی آمریکا که نشان می داد رشد اقتصادی مورد انتظار برآورده نشده است، بر این شاخص اثر منفی گذاشت.
اقتصام*۹۱۸۶*۲۰۲۵

همچنین مطالعه کنید:

market

وحشت کرونا در بازارهای جهانی

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا به نقل از بلومبرگ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *