صفحه اصلی / فرهنگی / کتاب و رسانه / فرهنگ حوزه قابل اتکا برای اشتغال است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

فرهنگ حوزه قابل اتکا برای اشتغال است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر دنبال سرمایه گذاری با هدف ایجاد شغل های پایدار و زود بازده در کشور هستیم، می توان به فرهنگ و هنر به عنوان حوزه ای قابل اتکا اعتماد کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، سید عباس صالحی عصر پنجشنبه در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان های فردیس و کرج در تالار سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، با تاکید بر اینکه فرهنگ و هنر از چند جنبه می تواند به کمک توسعه بیاید، گفت: فرهنگ و هنر در مقابله با آسیب های اجتماعی و ایجاد اشتغال برای اصحاب فرهنگ و هنر به عنوان حوزه پیشران، می تواند به کمک توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر کشور بیاید.
وی ادامه داد: برای کاهش آسیب های اجتماعی نظیر نرخ بالای طلاق، اصحاب فرهنگ و هنر باید پای کار بیایند و در این راه در کنار سایر دستگاه ها عمل کنند.
صالحی افزود: برای توسعه نباید به آب باریکه دولت اکتفا کرد، بلکه باید زمینه سازی و فرصت سازی کرد و در همه رشته های فرهنگی و هنری زمینه های ارتقا را افزایش داد.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت های البرز گفت: این استان دارای ظرفیت های بسیاری است و به همین منظور دنبال این هستیم تا در ماه های آینده ۹ سالن به سالن های سینما در کرج اضافه کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: اینکه در ۲ سال آینده ۲۴ سالن سینما به ظرفیت های استان افزوده می شود، نشان از توان بالای این البرز دارد و باید به دنبال ارتقای زیر ساخت های فرهنگی و هنری این استان مستعد باشیم.
استاندار البرز نیز در این نشست، گفت: دغدغه های اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در بحث زیر ساخت ها را می دانیم و بی مهرهایی در حق آنها انجام شده که دنبال این هستیم آنها را حل کنیم.
محمد علی نجفی افزود: امکانات کشور محدود است و به علت نبود زیرساخت ها بخشی از ظرفیت های ما به استان تهران می رود، اما با همین نبود زیرساخت ها و امکانات می خواهیم از این ظرفیت های موجود در استان به خوبی بهره بگیریم.
۷۴۱۴/۱۵۳۵

همچنین مطالعه کنید:

موسسه مطالعاتی دین و اقتصاد

نکوداشت چهاردهمین سالگرد درگذشت استاد میرمصطفی عالی نسب پرچمدار اقتصاد ملی

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر زینب واعظ مهدوی مدیر روابط عمومی و امور بین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *