صفحه اصلی / فرهنگی / سینما تئاتر تلویزیون / ۳ فیلم ایرانی در جشنواره‌ی فیلم کوتاه «پالم اسپرینگز»

جشنواره فیلم کوتاه پالم اسپرینگز

۳ فیلم ایرانی در جشنواره‌ی فیلم کوتاه «پالم اسپرینگز»

جشنواره فیلم کوتاه «پالم اسپرینگز» به عنوان یکی از بزرگترین رویدادها در عرصه فیلم کوتاه، امسال میزبان سه فیلم ایرانی خواهد بود.

جشنواره فیلم کوتاه «پالم اسپرینگز» به عنوان یکی از بزرگترین رویدادها در عرصه فیلم کوتاه، امسال میزبان سه فیلم ایرانی خواهد بود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، «حیوان» به کارگردانی بهرام و بهمن ارک، «نگاه» ساخته فرنوش صمدی و «مانیکور» به کارگردانی آرمان فیاض، سه فیلمی هستند که به عنوان نماینده سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «پالم اسپرینگز» (فیلم‌فِست) حضور خواهند داشت.

این رویداد سینمایی هر ساله در یک بازه زمانی هفت روزه برگزار می‌شود و به طور متوسط میزبان نمایش ۳۵۰ فیلم کوتاه است و در بخش «بازار فیلم کوتاه» نیز سالانه بیش از ۳ هزار فیلم کوتاه معرفی می‌شوند.

برگزاری سمینارها، مسترکلاس و کارگاه‌های آموزشی پیشرفته، پنل‌ و میزگردهای مختلف از دیگر برنامه‌های این جشنواره سینمایی است.

جشنواره فیلم کوتاه «پالم اسپرینگز» یکی جشنواره‌های مورد تائید آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار است و برندگان آن واجد شرایط در شاخه بهترین فیلم کوتاه اسکار شناخته می‌شوند.

این رویداد سینمایی در طول ۲۰ سال فعالیت خود میزبان نمایش ۹۷ فیلم کوتاه بوده که توانسته‌اند نامزد اسکار کوتاه شوند.

جشنواره فیلم کوتاه پالم اسپرینگز ۲۰۱۸، از تاریخ ۱۹ تا ۲۵ ژوئن (۲۹ خرداد تا چهارم تیر ماه) در کالیفرنیای آمریکا برگزار می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

صنعت سینما باکمک به حوزه اسباب‌بازی قلمرو هنر کودکان را توسعه دهد

به گزارش کسب و کار نیوز، روان‌شناسان، دوران کودکی و نوجوانی را مهم‌ترین دوران رشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *