صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / کارگزاری های کوچک بورس حذف شوند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

کارگزاری های کوچک بورس حذف شوند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد که باید کارگزاری های کوچک بورس از معاملات بزرگ کنار گذاشته شوند.

محمد حسن نژاد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خانه ملت، محمد حسن نژاد، با اشاره به اینکه مجوز کارگزاری های زیر ۱۵ میلیارد تومان لغو می شود، بیان داشت: شورای عالی بورس تصمیم گرفته تا مرداد ماه مجوز کارگزاری های زیر ۱۵ میلیارد تومان را لغو کند، این کار با هدف افزایش سرمایه کارگزاری ها در دستور کار شورا قرار گرفته است.

نماینده مردم مرند در مجلس دهم ادامه داد: تصمیم شورای عالی بورس منطقی است، در شرایطی که صنعت و حجم معاملات بزرگ شده است به دنبال آن احتمال اشتباهات بزرگ نیز افزایش می یابد بنابراین درست نیست کارگزاری با اعتبارات کوچک گردش مالی بزرگی را ایجاد کند.

ریسک سرمایه های اندک کارگزاری ها

وی توضیح داد: وقتی کارگزاری با یک میلیارد سرمایه، ماهانه ۱۰۰ میلیارد گردش مالی ایجاد می کند این نگرانی وجود دارد که در صورت اشتباه چه پشتوانه ای برای جبران خواهد داشت.

این نماینده مجلس اظهار داشت: تصمیم شورا منطقی است و انتظار می رود که کارگزاری ها سرمایه خود را افزایش دهند تا مشکلی برای آنها پیش نیاید، تاجایی که اطلاع داریم کارگزاری ها منابع مالی لازم برای افزایش سرمایه را دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در این باره که لغو مجوز در راستای افزایش فعالیت بانک ها، است، گفت: اگر مجوز جدید صادر می شد می توانستیم چنین برداشتی داشته باشیم؛ اما قرار بر صدور مجوز جدید نیست و تنها قرار است سرمایه های کارگزاری ها افزایش پیدا کند.

همچنین مطالعه کنید:

bourse

شاخص‌های بورسی در جهان کماکان در مسیر ریزشی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، هر چند ورود جدی بانک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *