صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / وزن فراکسیون‌ها مشخص شد/اعلام حمایت از پشت تریبون خلاف آیین‌نامه بود

تابش:

وزن فراکسیون‌ها مشخص شد/اعلام حمایت از پشت تریبون خلاف آیین‌نامه بود

نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نتیجه انتخابات هیات رییسه نشان دهنده وزن فراکسیون‌های سیاسی مجلس بود، در عین حال گفت که ابهامات و سوالاتی درباره چرخش ناگهانی فراکسیون ولایی وجود دارد که آنها باید درباره اتفاقات پشت پرده پاسخگو باشند.

محمدرضا تابش

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: حدود یک ماه است رایزنی در خصوص ترکیب هیات رییسه و تعامل فراکسیون‌ها در جریان است و کمیته‌هایی از هر فراکسیون مشخص شده که به تصمیم و جمع‌بندی نهایی برسند، مجموع مذاکرات اما منتج به این شد که ائتلاف در نمی‌گیرد و همه می‌خواهند مستقل شرکت کنند. یکی از اهداف این کار، وزن‌کشی فراکسیون‌ها بود.

وی با بیان اینکه نمایندگان از عملکرد مجموعه هیات رییسه در اعمال مدیریت برای کارآمدتر کردن مجلس راضی نبودند، خاطرنشان کرد: فراکسیون امید تا ساعت ۹ صبح امروز جلسه داشت و فراکسیون ولایی هم تشکیل جلسه داده بود. آخرین رایزنی‌ها نیز مبتنی بر این بود که هر فراکسیون لیست کامل بدهد و ائتلافی در کار نیست اما اینکه چطور یک فراکسیون یک دفعه چرخش کرد و آقای حاجی بابایی از کاندیداتوری انصراف داد موضوعی است که باید خودشان توضیح دهند اما در عرف سیاسی این چرخش ناگهانی معمول نیست و جای ابهام و سوال وجود دارد که آنها باید خودشان درباره اتفاقات پشت پرده پاسخگو باشند.

تابش با بیان اینکه از نظر قانونی انصراف حاجی بابایی به نفع لاریجانی ایرادی ندارد در عین حال گفت: اما اعلام این حمایت از پشت تریبون مجلس خلاف آیین‌نامه است. تریبون مجلس محل بیان موافقت، ‌مخالفت،‌ تذکر و اخطار است در حالی که صحبت آقای حاجی بابایی هیچ کدام از اینها نبود،‌ آن هم در مقطع حساس رای‌گیری که میلیون‌ها نفر مشغول استماع آن هستند. حداقل اگر کار خلاف قانونی نبود، خلاف عرف بود.

نایب رییس فراکسیون امید در پایان خاطرنشان کرد: تعداد افرادی که در هیات رییسه جدید مجلس حضور پیدا کردند، وزن فراکسیون‌ها را نشان می‌دهد. فراکسیون امید پنج کرسی، فراکسیون ولایی چهار کرسی و فراکسیون مستقلین سه کرسی به دست آورند و ما امیدواریم متناسب با این وزن به افکار، سلایق و مشارکت ارزنده‌تر نمایندگان در مجلس بها داده شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

معرفی جنبش از ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *