صفحه اصلی / اصناف و بازار / اصناف / موتورسیکلت های برقی و انژکتوری جایگزین موتورهای کاربراتوری شده است

رئیس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه

موتورسیکلت های برقی و انژکتوری جایگزین موتورهای کاربراتوری شده است

رئیس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه تهران گفت: موتورهای انژکتوری و برقی جایگزین موتورهای کاربراتوری شده اند و موتورهای کاربراتوری به دلیل ایجاد آلودگی دیگر پلاک نمی شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه تهران گفت: موتورهای انژکتوری و برقی جایگزین موتورهای کاربراتوری شده اند و موتورهای کاربراتوری به دلیل ایجاد آلودگی دیگر پلاک نمی شوند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق اصناف محمد خادم منصوری در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: موتورهای کاربراتوری به دلیل ایجاد آلودگی هوا، از این پس وارد و پلاک نمی شوند که به همین دلیل قیمت آن نیز در بازار کاهش یافته است. از این رو خرید و استفاده از موتورهای انژکتوری و برقی به مصرف کنندگان توصیه می شود. وی تصریح کرد: به دلیل نوسانات نرخ ارز، قیمت موتورسیکلت ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته و قیمت دوچرخه نیز با افزایش ۱۰ درصدی همراه بوده است. رئیس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه تهران اظهارکرد: در حوزه دوچرخه بیش از ۹۰ درصد کالاها وارداتی هستند و تنها ۱۰ درصد مونتاژ در داخل داریم و بیشتر کالاها از کشورهای چین و تایوان وارد می شود. در حوزه موتورسیکلت تنها موتور آن وارداتی است و بقیه قطعات آن در داخل تولید و عرضه می شود. منصوری بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و افزایش تقاضا برای استفاده از دوچرخه ، به دلیل عرضه بیش از تقاضای آن، خوشبختانه امروز فرهنگ استفاده از دوچرخه تغییر کرده و تنها مختص فصل تابستان نیست بلکه در طول سال نیز از دوچرخه استفاده می شود. وی افزود: دنیا برای کاهش آلودگی هوا به سمت استفاده از موتورهای برقی در حال حرکت است و ما نیز به دنبال فرهنگ سازی استفاده از موتورهای برقی هستیم اما مشکلی که وجود دارد بالا بودن قیمت موتورهای برقی و نداشتن خدمات پس از فروش مطلوب است که امید داریم این مشکلات مرتفع شود.

همچنین مطالعه کنید:

ایجاد ثبات نسبی در برخی بازارها

به گزارش کسب و کار نیوز ، سیدرضی حاجی آقامیری اظهار کرد:‌ تولیدکنندگان ایرانی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *