صفحه اصلی / استان ها / سمنان / غیر فعال بودن ۲۷درصد واحدهای تولیدی سمنان

غیر فعال بودن ۲۷درصد واحدهای تولیدی سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان این‌که ۲۷ تا ۳۰ درصد واحدهای تولیدی استان راکد و غیرفعال هستند، گفت: راندمان تولید در سطح واحدهای تولیدی استان بین ۳۷ تا ۴۰ درصد است و ۶۰ درصد ظرفیت تولید در استان را می‌توانیم افزایش دهیم.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، «بهروز اسودی» در جلسه کمیسیون کارگری شهرستان دامغان که با حضور فرماندار شهرستان برگزار شد افزود: طی آخرین گزارش ، بین ۲۷ تا ۳۰ درصد واحدهای تولیدی استان راکد و غیرفعال هستند که ۷۰ درصد این تعداد قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند.

وی تصریح کرد: راندمان تولید در سطح واحدهای تولیدی استان بین ۳۷ تا ۴۰ درصد است و ۶۰ درصد ظرفیت تولید در استان را می‌توانیم افزایش دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به مشکلات برخی واحدهای تولیدی شهرستان دامغان اظهار کرد: اولین و مهم‌ترین بحث در شهرستان موضوع تولید و اشتغال است که باید با برنامه‌ریزی و اخذ تدابیر لازم راندمان تولید و اشتعالزایی در سطح شهرستان را افزایش دهیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نیاز شهرستان دامغان در بخش صنایع معدنی و معادن می‌باشد که خدا را شکر با انجام تفاهم‌نامه‌های خوبی که با شرکت‌های معتبر از قبیل ایمیدرو، میدکو و صندوق ضمانت انجام گرفته است کمک‌های شایانی به واحدهای صنعتی و معادن کوچک خواهد شد.

اسودی در ادامه با اشاره به پتانسیل‌های معدنی این شهرستان گفت: در معادن سطح شهرستان باید بحث فرآوری، امور زیربنایی از قبیل برق  بطور جدی دنبال شود و در مس، منگنز، آهن و ذغال سنگ که از پتانسیل‌های خوب این منطقه است سرمایه‌گذاری شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه برنامه خود در سفر به شهرستان دامغان به اتفاق معاونین سازمان در پنجاه و ششمین جلسه شورای معاونین سازمان که در محل اداره صنعت، معدن و تجارت دامغان برگزار شد حضور یافتند.

در این جلسه رئیس و کارشناسان اداره در سایر بخش‌های مختلف صنعت، معدن، تجارت، اصناف و تسهیلات به ارائه گزارشی از اقدامات خود پرداختند و پیرامون مباحث مختلف بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

آب‌تنی تابستانه

آب‌تنی تابستانه در کمتر از ۱ هفته ۳ قربانی در استان سمنان گرفت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, مظفر محمدخانی بااعلام این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *