صفحه اصلی / فرهنگی / شهرداری ابرکوه درخواست تخریب صفه‌های مسجد تاریخی این شهر را تکذیب کرد

رسولی شهردارابر کوه

شهرداری ابرکوه درخواست تخریب صفه‌های مسجد تاریخی این شهر را تکذیب کرد

شهردار ابرکوه اظهارات سرپرست میراث فرهنگی شهرستان مبنی بر درخواست تخریب صفه‌های مسجد تاریخی محله پشت آسیاب از سوی شهرداری را تکذیب کرد.

شهردار ابرکوه اظهارات سرپرست میراث فرهنگی شهرستان مبنی بر درخواست تخریب صفه‌های مسجد تاریخی محله پشت آسیاب از سوی شهرداری را تکذیب کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، «سید علیرضا رسولی» در این باره اظهار کرد: تاکنون هیچ‌گونه مکاتبه یا توافقی با سرپرست میراث فرهنگی شهرستان مبنی بر این که خطر فروریختن بنای مذکور برای عابران وجود دارد و باید تخریب شود، صورت نگرفته و هرگز شهرداری چنین درخواستی نداشته است.

وی در این باره افزود: چنین ادعایی از سوی شخص نامبرده صحیح نبوده و شایسته است چنانچه مکاتباتی از جانب شهرداری صورت گرفته است، جهت اثبات ادعای خود ارائه کند.

گفتنی است؛ «مجاهد کرباسی» سرپرست میراث فرهنگی ابرکوه قبل از این در رابطه با موضوع تخریب شبستان مسجد تاریخی پشت آسیاب ابرکوه با تاکید بر این که هیچگونه تخریبی در این شبستان صورت نگرفته، گفته بود: بارندگی‌های اخیر باعث آسیب‌دیدگی دیوار شبستان مسجد شده و با درخواست‌های مکرر مردم و شهرداری برای رفع خطر و جمع‌آوری دیوار، مشروط به اجرای مجدد آن بدون عقب نشینی و با نمای کاهگلی موافقت شده است.

همچنین مطالعه کنید:

تابلوهای راهنمایان گردشگری

نصب تابلوهای راهنمایان گردشگری برای اماکن تاریخی آذربایجان غربی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میراث آریا, ریتا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *