صفحه اصلی / استان ها / کردستان / دستور استاندار برای پیگیری حادثه پارک کودک سنندج

دستور استاندار برای پیگیری حادثه پارک کودک سنندج

دستور پیگیری فوری علت و معرفی عوامل حادثه سقوط تاب زنجیری فرسوده پارک کودک سنندج که منجر به فوت یک نوجوان ۱۶ ساله شد، از سوی استاندار کردستان صادر شد.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، بهمن مرادنیا استاندار کردستان در نامه‌ای خطاب به مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات استانداری کردستان خواستار پیگیری فوری علت و معرفی عوامل این حادثه تلخ شد.

در این نامه آمده است: به شما و همکاران ابلاغ می‌گردد که با اختیار تام از سوی اینجانب در خصوص علت و عوامل و مسببین حادثه ناگوار واژگونی تاب زنجیری پارک کودک سنندج، بلافاصله اقدامات و تحقیق و تفحص لازم را انجام داده و ضمن اعلام مقصران، نتیجه و گزارش آن را در اسرع وقت ارائه کنید.

استاندار کردستان در این نامه اضافه کرده است: با لحاظ نمودن مسائل قانونی جهت ارائه به مراجعه قضایی و بدون چشم‌پوشی دقیقاً مشخص و اعلام شود در اهمال صورت گرفته در امنیت جانی مردم و جوانان و کودکان، کدام افراد یا سازمان‌ها و ادارات مقصر بوده و تجهیزات غیراستاندارد و غیرایمن پارک مذکور در اختیار یا اجاره چه کسانی بوده است.

مرادنیا همچنین در مورد این حادثه گفت: جان انسان‌ها و امنیت آنان به ویژه کودکان و خانواده‌ها برای ما بالاترین درجه اهمیت را دارد و این حادثه بسیار موجب تأثر من شد. ضمن تسلیت به خانواده آن جوان ناکام و عزیز و ابراز همدری با بازماندگان، مطمئن باشند که اینجانب تا رسیدن به نتیجه و معرفی مقصران به مراجع قضایی و برخورد با هر گونه سهل‌ انگاری، پیگیر این موضوع بوده و از هیچ گونه خطا و قصوری در این مورد نخواهم گذشت.

استاندار کردستان همچنین افزود: در خصوص بازرسی کامل از تجهیزات موجود و پلمب شهر بازی‌های غیراستاندارد در تمامی شهرهای سطح استان، دستور قاطعی به مدیران شهری و اداره کل استاندارد صادر خواهد شد و اجازه بهره‌برداری از آنها در هر مرحله‌ و در اختیار هر کسی که باشد تا حصول اطمینان از استانداردسازی و ایمنی و سلامت آن متوقف خواهد شد.

در این حادثه دردناک که روز دوشنبه ششم خرداد ماه در پارک کودک سنندج اتفاق افتاد متاسفانه «سیدمحمد فتاحی»، دانش‌آموز سال نهم دبیرستان بر اثر سقوط از تاب زنجیری جان خود را از دست داد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

بانک خون بند ناف

ذخیره بیش از ۱۴۰۰ نمونه خون در بانک خون بند ناف کردستان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, سحر نجفیاظهار کرد: نمایندگی بانک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *