صفحه اصلی / اجتماعی / زنان و خانواده / حل فقر تنها به دست مردم ممکن است

مهندس فتاح در سومین همایش "والی مهر":

حل فقر تنها به دست مردم ممکن است

رئیس کمیته امداد در سومین همایش تجلیل از خیران و حامیان (والی مهر) حضور یافت.

حضور پرویز فتاح در ایسنا

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سایت خبری کمیته امداد، مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد با تشبیه خیران و حامیان به «لشکر خوبان» گفت: اگرچه دولت و مجلس برای رفع فقر کمک می‌کنند اما این کمک‌ها قابل مقایسه با کمک‌های مردمی نیست؛ در واقع مسئله فقر فقط به دست مردم ممکن است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۸۰۰ هزار حامی از ایتام و فرزندان بدسرپرست حمایت می‌کنند، افزود: به همت حامیان هر فرزند یتیم ماهانه به طور متوسط حدود ۲۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند.

شایسته ذکر است، حامیان نیکوکار در حدود ۵۴۰ میلیارد تومان به ایتام در سال ۹۶ کمک کرده‌اند که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد رشد داشته است.

هم‌اکنون حدود ۱۵۲ هزار یتیم تحت حمایت کمیته امداد است که سال گذشته متوسط دریافتی ماهانه نقدی آنها ۱۶۳ هزار و دریافتی غیرنقدی ۵۵ هزار تومان بود. این رقم نسبت به سال پیش از آن ۳۴ درصد رشد داشته است.

بیشترین درصد رشد مشارکت حامیان ایتام و فرزندان محسنین در سال گذشته مربوط به سه استان سمنان با ۶۵ درصد رشد، زنجان با ۶۳ درصد و یزد با ۵۰ درصد است.

ایتام استان‌های قم، البرز و تهران با دریافت ماهانه ۳۴۰، ۳۳۰ و ۳۲۰ هزار تومان بیشترین رقم کمک نقدی را از حامیان خود دریافت کرده‌اند.

همچنین هم‌اکنون ۱۴۰ هزار و ۴۱۱ فرزند محسنین دارای حامی هستند که سرانه نقدی دریافتی ماهانه آنها ۶۵ هزار تومان است.

براساس بررسی‌های انجام‌شده در سال ۹۶ متوسط پرداخت نقد هر حامی در ماه حدود ۴۲ هزار تومان و کمک غیرنقدی ۱۴ هزار تومان بود که نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، همایش ملی والی مهر با هدف پاسداشت و قدردانی از نیت خیر و عمل صالح مردم نیک‌اندیش کشورمان و ارائه الگوهای شایسته برای طبقات مختلف اجتماعی برای دستگیری از نیازمندان برگزار ‌شد.

این جشن با هدف ارج نهادن به خدمات شایسته و بی‌نظیر «مرحوم حاج عبداله والی» که خالصانه و خاضعانه سال‌های طولانی از عمر خود را صرف خدمت‌رسانی به مردم محروم و مستمند منطقه بشاگرد و تلاش برای زدودن آثار فقر از چهره این منطقه کرده است، به نام «والی مهر» نامگذاری شده است.

در این جشن علاوه بر تقدیر از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد، از حامیان و خیران فعال در حوزه‌های اشتغال،مسکن، فرهنگی، مشترک طلایی صدقات، حقوقی، مسکن تقدیر  شد.

همچنین در این همایش، از ۱۹ نفر خیرین برتر سراسر کشور تقدیر ‌شد؛ انتخاب این افراد براساس شاخص‌هایی مانند تعداد کمک‌های انجام شده، استمرار در حمایت از مددجویان، سابقه همکاری، میزان اثربخشی کمک‌های انجام شده، گستره جغرافیایی حمایت‌ها و میزان توانایی در شبکه‌سازی زنجیره خیران انتخاب شده‌اند.

همچنین در این همایش از حاج حسن یکتا از نیکوکاران نشان ویژه تقدیر شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

ابتکار

ابتکار: زنان با افزایش اعتماد به نفس سقف شیشه‌ای را کنار زدند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، معصومه ابتکار عصر چهارشنبه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *