صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / پارسایی: فراکسیون امید برای انتخابات هیأت رئیسه لیست مستقل ارائه می‌دهد

پارسایی: فراکسیون امید برای انتخابات هیأت رئیسه لیست مستقل ارائه می‌دهد

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان اینکه طبق تصمیم شورای مرکزی، فراکسیون امید برای انتخابات هیأت رئیسه لیست مستقل ارائه می کند، اخبار منتشر شده درباره معامله با فراکسیون‌های دیگر بر سر نایب‌رئیسی علی مطهری را رد و تأکید کرد که این فراکسیون در عمل به وظایف خود توصیه‌پذیر و فشارپذیر از بیرون نیست.

بهرام پارسایی اظهار کرد: متأسفانه بعضی افراد و جریان‌ها حتی از جریان هم‌سو راجع به فراکسیون امید بحث هایی را مطرح می‌کنند که انگار این فراکسیون نباید در رقابت ریاست مجلس شرکت کند و طرح این بحث از سوی افرادی که مدعی هستند، نشان می‌دهد آنها خواهان ایجاد تابو در مجلس و کشور هستند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، وی افزود: شورای مرکزی فراکسیون امید به این نتیجه رسید که برای دفاع از هویت و گفتمان سیاسی خود در رقابت ریاست و سایر ارکان هیأت رئیسه مجلس شرکت کند و با لیست مستقل وارد شود؛ همان‌طور که سایر فراکسیون‌ها نیز ظاهراً قرار است با لیست مستقل وارد انتخابات شوند.

سخنگوی فراکسیون امید خاطرنشان کرد: آقای مطهری عضو ثابت فراکسیون امید است و تا الان هم مبنای رأی ایشان در سمت نایب‌رئیسی مجلس همین فراکسیون بوده و از این به بعد هم از ایشان حمایت می‌کند. به نظر من هدف از طرح این بحث‌ها تخریب و تضعیف فراکسیون امید و تقویت جریان مقابل است و نه دلسوزی برای آقای مطهری.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: فراکسیون امید متشکل از بیش از ١٠۵ نماینده مجلس است که طبق تصمیم شورای مرکزی لیست مستقل ارائه می‌کند. البته تصمیم نهایی فراکسیون صبح سه‌شنبه در جلسه مجمع عمومی اتخاذ می‌شود و کسانی که رأی لازم را در این جلسه کسب کنند، برای کاندیداتوری در انتخابات هیأت رئیسه مجلس معرفی خواهند شد.

پارسایی همچنین با تأکید بر این که فراکسیون امید از مشاوره دلسوزانه اصلاح‌طلبان در جهت تقویت فراکسیون استفاده می‌‌کند، یادآور شد: در عین حال هر اقدامی در راستای تضعیف فراکسیون امید که برآمده از رأی اصلاح‌طلبی است، تضعیف جریان اصلاح‌طلبی و تیشه زدن به ریشه آن است.

سخنگوی فراکسیون امید ادامه داد: فراکسیون امید هیچ گاه در عمل به وظایف خویش توصیه‌پذیر و فشارپذیر  از بیرون نبوده و بر سر اصول خود با هیچ کس و هیچ جریانی وارد معامله کثیف نشده و نخواهد شد. این که در روزهای گذشته به موضوع حذف علی مطهری پرداخته‌ و گفته‌اند امیدی‌ها تصمیم عبور از وی را دارند، به شدت تکذیب می‌شود. در فرصتی مناسب عملکرد آنها و چرایی سیاه‌نمایی این جریان‌ها را تبیین خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به سیاست‌هایی مثل گفت‌وگوی ملی و آشتی ملی ما نمی‌توانیم بگوییم که می‌خواهیم همه مسئولیت‌ها را خودمان در اختیار بگیریم؛ چرا که این امر زیر سوال بردن اصل جریان اصلاح طلبی و خلاف اصل گفت‌وگوی ملی است. البته ما برای ارکان هیأت رئیسه کاندیداهای خودمان را به تعداد مشخص خواهیم داشت اما در عین حال تمامیت‌خواه نیستیم. معتقدیم باید منش کسانی که در حوزه‌های انتخابیه خود با شعار اصلاح‌طلبی بر سر کار آمدند، برای مردم مشخص و روشن شود که جریان اصلاح‌طلبی در مجلس چه وزنی دارد و منفعل نیست.

سخنگوی فراکسیون امید در پایان خاطرنشان کرد: فراکسیون امید صبح سه‌شنبه در جلسه مجمع عمومی در مورد کاندیداهای انتخابات هیأت رئیسه رأی‌گیری خواهد کرد و گزینه های خود را معرفی می کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

اسامی نامزدهای ائتلاف پایان ماجرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *