صفحه اصلی / فرهنگی / سینما تئاتر تلویزیون / نمایش «متهمین دایره بیستم» در شب‌ مستند آمریکا

فیلم مستند متهمین دایره بیستم

نمایش «متهمین دایره بیستم» در شب‌ مستند آمریکا

فیلم مستند «متهمین دایره بیستم» به کارگردانی «حسام اسلامی» که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده در برنامه‌ی «شب‌ مستند» آمریکا روی پرده می‌رود.

فیلم مستند «متهمین دایره بیستم» به کارگردانی «حسام اسلامی» که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده در برنامه‌ی «شب‌ مستند» آمریکا روی پرده می‌رود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، این فیلم مستند روز ششم ژوئن ۲۰۱۸ (۱۶ خرداد) در برنامه‌ی موسوم به شب مستند Docu Night که در شهر لس‌آنجلس آمریکا برگزار می‌شود، به نمایش درمی‌آید.

برنامه «شب‌ مستند» به همت احمد کیارستمی و با هدف ایجاد تبادل فرهنگی و فراهم آوردن بستری مناسب برای شناخت هر چه بهتر جامعه‌ی ایرانی از طریق نمایش مستندهای شاخص برگزار می‌شود.

مستند «متهمین دایره بیستم» برای اولین بار در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به نمایش درآمد و نامزد دریافت تندیس فیروزه‌ای بهترین فیلم و کارگردانی شد؛ سپس سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند سی و پنجمین جشنواره فجر، سه «شیر سنگی» بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین تدوین نهمین جشن مستقل سینمای مستند، جایزه بهترین کارگردانی مستند جشنواره شهر و جایزه بهترین فیلم بخش بین‌الملل جشنواره مستند «وین» اتریش را کسب کرد.

«متهمین دایره بیستم» منتخب جشنواره‌های «هات‌داکس» کانادا، جایزه «آسیا- پاسیفیک» استرالیا، «اینک خاورمیانه» فلورانس ایتالیا و DOK.fest مونیخ آلمان هم بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

theater

یکی از مشکلات این روزهای تئاتر تخصیص پیدا نکردن بودجه است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، شهرام کرمی درباره اینکه آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *