صفحه اصلی / ورزشی / فوتبال و فوتسال / شکست ایران برابر ترکیه در شب بازگشت و گل‌زنی دژاگه

ترکیه ۲ - ایران یک

شکست ایران برابر ترکیه در شب بازگشت و گل‌زنی دژاگه

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه با نتیجه ۲ بر یک مقابل ترکیه شکست خورد.

اشکان دژاگه بازی تیم ملی فوتبال ایران برابر پاناما

به گزارش کسب و کار نیوز، تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه امشب از ساعت ۲۲:۴۵ در ورزشگاه فاتح تریم استانبول به مصاف ترکیه رفت. این دیدار در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود ترکیه به اتمام رسید. گل‌های تیم ترکیه را توسان در دقایق ۶ و ۵۰ وارد دروازه ایران کرد. اشکان دژاگه هم در دقیقه ۹۱ تک گل ایران را به ثمر رساند.

نیمه نخست

دقیقه ۲: مسعود شجاعی در میانه میدان توپ را لو داد که بازیکنان ترکیه این توپ را بلافاصله در عمق دفاع ایران به توسان، مهاجم تیمشان رساندند اما این بازیکن نامدار ترکیه با خروج خوب بیرانوند نتوانست کاری از پیش ببرد.

دقیقه ۶: بازیکنان ترکیه این بار از جناح راست، توپ را در عمق دفاع ایران به توسان رساندند. بازیکن ترکیه‌ای تیم اورتون هم توانست در داخل محوطه جریمه ایران با یک سر توپ، روزبه چشمی را از پیش رو بردارد و توپ را وارد دروازه ایران کند.

دقیقه ۱۲: پس از اینکه ترکیه‌ای‌ها در دقایق ابتدایی بازی فشار زیادی روی دروازه ایران وارد کردند، این بار ملی‌پوشان ایران بودند که توسط حاج صفی حرکتی را آغاز کردند. حاج صفی توپ را به مهاجمان ایران در داخل محوطه جریمه ترکیه پاس داد که این توپ در نهایت در شلوغی محوطه جریمه به سردار آزمون رسید اما ضربه این بازیکن با برخورد به مدافعان ترکیه به سرکان، دروازه‌بان ترکیه قرار گرفت.

دقیقه ۱۷: یوسف، یار شماره ۱۱ ترکیه روی پاس در عمق توسان و اشتباه مدافعان ایران در آفسایدگیری با بیرانوند تک به تک شد اما دروازه‌بان تیم ملی با یک واکنش خوب، ضربه یوسف یازیچی را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲۱: کریم انصاری‌فرد در پشت محوطه جریمه ترکیه، حاج صفی را صاحب توپ کرد که این بازیکن با ضربه‌ای تک‌ضرب، توپ را با اختلاف کمی از کنار دروازه ترکیه به بیرون زد.

دقیقه ۲۵: ایران روی ضد حمله توسط علیرضا جهانبخش از سمت راست به سمت دروازه ترکیه یورش برد. جهانبخش با پاسی دقیق حاج صفی را در موقعیتی عالی و تک به تک با دروازه‌بان ترکیه قرار داد اما احسان حاج‌صفی با بی‌دقتی توپ را به دروازه‌بان ترکیه کوبید.

دقیقه ۲۶: علیرضا جهانبخش اینبار از جناح چپ، مدافع ترکیه را از پیش رو برداشت و با پای راست ضربه خوبی را به سمت دروازه‌ ترکیه زد اما ضربه او با واکنش سرکان، دروازه‌بان ترکیه دفع شد.

دقیقه ۳۴: چنگیز اوندر از پشت محوطه جریمه ضربه محکم و دقیقی را به سمت دروازه ایران زد که با واکنش خوب بیرانوند، این توپ به کرنر رفت.

نیمه دوم

دقیقه ۵۰: یوسف یازیچی با ارسال یک پاس در عمق، توسان را مقابل روزبه چشمی صاحب توپ کرد اما این مهاجم معروف ترکیه‌ای با ضربه‌ای دقیق از پشت محوطه جریمه ایران توپ را وارد دروازه ایران کرد تا نتیجه بازی ۲ بر صفر به سود ترکیه شود.

دقیقه ۶۱: در حالی که توپ در اختیار سرکان، دروازه‌بان ترکیه بود، سردار آزمون از پشت به او نزدیک شد تا وقتی سرکان قصد ضربه زدن به توپ را داشت، توپ به سردار برخورد کند و به سمت دروازه ترکیه برود اما با واکنش سریع دروازه‌بان ترکیه این توپ روی خط دروازه مهار شد. پس از مهار توپ سردار آزمون قصد داشت توپ را از بین دستان سرکان وارد دروازه ترکیه کند که داور بازی خطای مهاجم ایران را اعلام کرد.

دقیقه ۶۱: بلافاصله پس از آغاز بازی، علیرضا جهانبخش در سمت راست صاحب توپ شد و توپ را به داخل محوطه جریمه ترکیه ارسال کرد. این توپ در حالی که در شرایط ایده‌آل به سردار آزمون رسید اما مهاجم ایران قدر این توپ را ندانست و نتوانست ضربه‌اش را بزند.

دقیقه ۷۴: توسان در پشت محوطه جریمه ایران حرکتی را آغاز کرد و بلافاصله ضربه دقیق و محکمی را راهی دروازه ایران کرد اما این توپ با هوشیاری بیرانوند مهار شد.

دقیقه ۹۱: روی توپ ارسالی اشکان دژاگه از نقطه کرنر، قوچان‌نژاد ضربه‌ای را به سمت دروازه ترکیه زد که مدافع میزبان این توپ را از روی خط دروازه با دست بیرون کشید تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد و مدافع ترکیه را اخراج کند. این ضربه پنالتی توسط اشکان دژاگه وارد دروازه ترکیه شد تا تیم ملی یکی از گل‌های خورده شده را جبران کند.

ترکیب ایران: علی‌رضا بیرانوند، میلاد محمدی، احسان حاج‌صفی (وحید امیری، ۵۸)، روزبه چشمی، مسعود شجاعی (امید ابراهیمی، ۶۸)، مرتضی پورعلی گنجی، کریم انصاری‌فرد (اشکان دژاگه، ۷۱)، مهدی طارمی (سامان قدوس، ۵۸)، علی‌رضا جهانبخش (مهدی ترابی، ۷۵)، سردار آزمون (رضا قوچان‌نژاد، ۸۰) و رامین رضاییان

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

یولیان ناگلزمان

توضیح ناگلزمان در مورد لباس های عجیب لایپزیش

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, لایپزیش موفق شد با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *