صفحه اصلی / سرخط خبرها / تخریب شبستان یک مسجد تاریخی در ابرکوه تکذیب شد

تخريب مسجد تاريخي ابركوه

تخریب شبستان یک مسجد تاریخی در ابرکوه تکذیب شد

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان ابرکوه با اشاره به این که بارندگی‌های اخیر باعث آسیب دیدگی دیوار شبستان مسجد تاریخی پشت آسیاب ابرکوه شده است، هر گونه تخریب در این مسجد را تکذیب کرد.

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان ابرکوه با اشاره به این که بارندگی‌های اخیر باعث آسیب دیدگی دیوار شبستان مسجد تاریخی پشت آسیاب ابرکوه شده است، هر گونه تخریب در این مسجد را تکذیب کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، «مجاهد کرباسی» با اشاره به این ‌که اخیراً در شبکه‌های مجازی خبری با عنوان تخریب شبستان مسجد تاریخی پشت آسیاب ابرکوه انتشار یافته است، اظهار کرد: هیچگونه تخریبی در این شبستان صورت نگرفته است .

وی با بیان این‌ که بارندگی های اخیر باعث آسیب دیدگی دیوار شبستان مسجد شده است، گفت: با درخواست‌های مکرر مردم و شهرداری شهرستان، برای رفع خطر و جمع‌آوری دیوار مشروط به اجرای مجدد آن بدون عقب نشینی و با نمای کاهگلی موافقت شد .

رییس میراث فرهنگی این شهرستان ادامه داد:‌ قدمت دو صفه‌ای که رفع خطر شده نیز بین ۳۰ تا ۴۰ سال بوده و به دلیل این که صفه‌ها از تیزه، ترک خورده و خطر ریزش آن وجود داشت، شهرداری شهرستان با هماهنگی میراث فرهنگی اقدام به رفع خطر کرده است.

وی با اشاره به این ‌که صفه‌ها با ملات ماسه، سیمان و به صورت شاخه بزی برای هماهنگی با بنا در دهه‌های قبل ساخته شده بود، گفت:‌ این صفه‌ها از نظر قدمت ارتباطی با اصل بنای مسجد که مربوط به دوره صفوی است ندارد .

کرباسی با بیان این ‌که عملیات مرمتی این صفه‌ها به سبک سنتی مطابق و همخوان با بنای مسجد بازسازی خواهند شد، اظهار کرد:‌ با توجه به وسعت بافت تاریخی شهرستان ابرکوه، هر یک از مردم باید به عنوان میراث بانان آثار تاریخی این اداره را در حفاظت از بافت‌های تاریخی یاری کنند .

این مسئول در پایان با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی اخبار صحیح، گفت: کلیه حقوق این اداره در خصوص نشر اخبار ناصحیح و مغرضانه پابرجا بوده و این اداره در صورت نشر اخبار غیر واقعی و تشویش اذهان عمومی در خصوص میراث فرهنگی به مراجع قضایی شکایت خواهد کرد .

همچنین مطالعه کنید:

Exhibition

اطلاع از به روزترین تحولات صنعتی و تولیدی در بازار بزرگ ایران

به گزارش کسب  و کار نیوز، یدالله صادقی افزود: تعامل مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ با تولیدکنندگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *