صفحه اصلی / فرهنگی / سینما تئاتر تلویزیون / این معتاد کارخانه دار شد !

فیلم مستند «تشکی برای خواب»

این معتاد کارخانه دار شد !

فیلم مستند «تشکی برای خواب» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «وحید باقرزاده» که روایت زندگی معتادی است که کارخانه‌دار موفقی شد و به یاری دیگر معتادان شتافت، به خط پایانی تولید رسید.

فیلم مستند «تشکی برای خواب» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «وحید باقرزاده» که روایت زندگی معتادی است که کارخانه‌دار موفقی شد و به یاری دیگر معتادان شتافت، به خط پایانی تولید رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا ، وحید باقرزاده از سال ۱۳۹۴ تولید مستند «تشکی برای خواب» را آغاز کرد.

در این مستند چهار فرد مقابل دوربین از اعتیاد، نحوه زندگی و فلاکت‌های خود می‌گویند و در ادامه فردی پیدا می‌شود که به کمپ رفته و با هزینه شخصی خود کمک می‌کند که این آدم‌ها اعتیاد خود را ترک کنند. این افراد در کارخانه‌ی مردی نیکوکار که به تولید تشک خواب می‌پردازد، مشغول به کار شوند.

لوکیشن‌های این مستند ۵۳ دقیقه‌ای شهرک صنعتی چهاردانگه و کمپ ترک اعتیاد بوده است.

وحید باقرزاده درباره‌ی کاراکترهای مستندش توضیح داد: «تشکی برای خواب» درباره‌ی معتادان کارتن‌خواب است که تعدادشان کم نیست و زندگی بدی دارند، اما راه‌هایی برای رهایی می‌یابند. جالب است که این افراد که به زندگی بازگشته‌اند، حاضر نیستند در جای دیگری جز کارخانه آن شخص نیکوکار فعالیت کنند.

وی افزود: صاحب کارخانه تشک‌سازی خود روزگاری درگیر اعتیاد بوده اما خانواده او را ترک نکرده‌اند و با تلاش‌های خودش کارخانه‌ای افتتاح کرده است.

عوامل تولید مستند «تشکی برای خواب» عبارتند از: نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: وحید باقرزاده، مدیر تصویربرداری: عباس صاحب، تدوین: سعید خدارضایی، انتخاب موسیقی: عرفان باقرزاده، مدیر تدارکات: خداوردی هاشم‌پور، مدیر حمل و نقل: کاظم عقب کلاته، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

وحید باقرزاده پیشتر فیلم‌های مستند، منم داریوش، جاده قانون، طب حاشیه و… را کارگردانی کرده است. او با «منم داریوش» برنده سیمرغ بلورین بهترین پژوهش مستند جشنواره فیلم فجر شده است.

همچنین مطالعه کنید:

صنعت سینما باکمک به حوزه اسباب‌بازی قلمرو هنر کودکان را توسعه دهد

به گزارش کسب و کار نیوز، روان‌شناسان، دوران کودکی و نوجوانی را مهم‌ترین دوران رشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *