صفحه اصلی / فرهنگی / دریادار خانزادی گفت کار اصحاب رسانه کمتر از رزم نیست

در بازدید از شبکه سحر عنوان شد

دریادار خانزادی گفت کار اصحاب رسانه کمتر از رزم نیست

دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از شبکه سحر معاونت برون‌مرزی بازدید کرد.

دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از شبکه سحر معاونت برون‌مرزی بازدید کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در دیدار دریادار خانزادی از شبکه سحر معاونت برون‌مرزی، علیرضا سلیمانی زاده مدیرشبکه جهانی سحر، ماموریت شبکه سحر را اطلاع رسانی به مخاطبان و علاقه مندان انقلاب در خارج از مرزها عنوان کرد.

سلیمانی زاده گفت: انتقال پیام انقلاب، معرفی چهره واقعی و پیشرفت ایران اسلامی در حوزه های مختلف به ویژه در عرصه‌های علمی، حوزه نظامی و توانمندی های کشور در استقلال و تمامیت ارضیاز الویت های شبکه سحر برای برنامه سازی است.

مدیر شبکه جهانی سحر با اشاره به وجود چهار کانال ۲۴ ساعته کردی، اردو، آذری و بالکان و ۷۰۰ میلیون تا یک میلیارد مخاطب گفت: شبکه جهانی سحر علاوه بر انتقال پیام انقلاب و معرفی چهره واقعی ایران اسلامی، توانمندی‌ها و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران را به گوش جهانیان می‌رساند و در این مسیر حتما به همکاری و پشتیبانی همه جانبه نهادها و سازمان‌ها، نیروهای مسلح نیاز داریم.

وی با اشاره به گستره فعالیت ارتش جمهوری اسلامی، بهره‌مندی از دانش، تخصص و تجربیات فرماندهان و مسؤولان نیروی دریایی را فرصت بسیار مناسبی برای ساخت مجموعه‌های مستند در شبکه سحر برای بازگو کردن و نشان دادن توانمندی‌های نظامی و دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود: ساخت این مجموعه‌ها می تواند برای ملت و دوستداران جمهوری اسلامی قوت قلب مهمی باشد و با نشان دادن قدرت بازدارنده جمهوری اسلامی ایران، اعتماد به نفس را میان جبهه محور مقاومت و ملت‌های دیگر تقویت کند.

دریادار حسین خانزادی نیز با تاکید بر اینکه رسانه، نقش مهم و برجسته‌ای در امر اطلاع‌رسانی و روشن کردن افکار عمومی ایفا می‌کنند، گفت: با آنکه بخشی از فعالیت‌های حوزه‌های نظامی در کل جهان جزو اخبار طبقه‌بندی شده است اما در بعضی موارد اطلاع از آخرین دستاوردها و پیشرفت‌ها باعث افزایش روحیه ملی و حس اعتماد به نفس خواهد شد و نوعی همگرایی ایجاد می‌کند و وظیفه رسانه این است که عملکرد و فعالیت نیروی دریایی را چه در داخل و چه خارج انعکاس دهد و نباید در این مورد غفلت کرد چرا که بیان دستاوردها حس اعتماد به نفس و امنیت را تقویت می‌کند.

دریادار خانزادی افزود: رسانه ملی باید اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را محقق کند و برنامه های آن هدفمند، هوشمندانه و دقیق انتخاب شود که مطمئنا شبکه سحر با رویکرد برون‌مرزی این خط مشی را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: رویکرد نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بخشی از دیپلماسی دفاعی است و برقرای صلح و امنیت جمعی در منطقه و جهان و همچنین اقدامات بشردوستانه از مسائل مهمی است که نیروی دریایی جمهوری اسلامی دنبال می کند.

خانزدادی گفت: یک دسته از نقش های نیروی دریایی در زمان صلح است که به فرموده مقام معظم رهبری (مدظلهالعالی) در دوران صلح کارهایی انجام می شود که به اندازه یک رزم اثربخشی دارد و بازدارندگی قابل وثوق ایجاد می کند و نقش دوم نیروی دریایی در زمان جنگ است که البته امیدواریم برای هیچ کشوری جنگ رخ ندهد اما وظیفه حراست و دفاع برعهده آن است.

وی در همین حال گفت: کار اصحاب رسانه هم کمتر از رزم نیست و نوعی مجاهدت خاموش است و باید قدر این عرصه جهاد را دانست.

دریادار خانزادی ادامه داد: از آنجا که غرب و آمریکا در منطقه به دنبال منافع خود هستند، ترتیبات امنیتی نامطلوب را به کشورها دیکته می‌کنند، در کنار کشورهای کوچکتر مکمل قدرت می‌شوند و معماهای امنیتی ایجاد می‌کنند و اجازه شکل‌گیری ائتلاف‌های منطقه‌ای را نمی‌دهند.

وی با اشاره به اهمیت منطقه خاورمیانه و آسیا گفت: اگر کشورهای منطقه ائتلاف و همگرایی داشته باشند با توجه به ظرفیت ژئوپلتیکی که وجود دارد، دارای قدرت بیشتری می‌شوند و این ائتلاف باعث تاثیرگذاری به ویژه در حوزه های اقتصادی، سیاسی و نظامی در مسائل مهم تصمیم‌گیری جهانی خواهد شد.

وی ساخت ناوشکن‌ها و زیردریایی‌های توسط دانشمندان و مهندسان ایرانی را گوشه‌ای از توانمندی‌های جوانان ایرانی عنوان کرد که با وجود تحریم‌های ظالمانه غرب و آمریکا، نتوانسته خللی در امر توسعه، پیشرفت و دستیابی به تکنولوژی‌های روز دنیا برای کشورمان داشته باشد.

دریادار خانزدادی تصریح کرد: به لطف خدا نخستین زیردریایی متوسط در آذر ماه ۹۷ به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد. این زیردریایی به همت مراکز دانشگاهی، بخش‌های نیروهای جهادی نیروی دریایی و شرکت های دانش بنیان و کارخانه‌های وزارت دفاع جمهوری اسلامی با همکاری نیروی دریایی ساخته شده و آزمایش های خود را بطور کامل در دریا انجام داده است و مراحل پایانی تست‌های دریایی را می گذراند.

ناوشکن جمهوری اسلامی سهند که در فروردین ۶۷ در حمله ناجوانمردانه آمریکا به نیروی دریای ارتش همراه با ناو موشک انداز جوشن مورد حمله قرار گرفت، دوباره به همت جوانان و مهندسان ایرانی ساخته شده و کاملا بومی است و خیلی مجهزتر از سهند قبلی است و ظرفیت بالایی دارد و امیدواریم زودتر به ناوگان دریایی ملحق شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز در حال ساخت ناو دماوند (از کشتی های جنگی کلاس موج) هستیم و امیدواریم در دی ماه ۹۷ با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالاتر به بهره‌برداری برسد. همچنین امیدواریم موج سوم که ناوشکنی از کلاس جماران است و توسط وزارت دفاع ساخته شده و پیشرفت آن حدود ۸۵ درصد بوده تا پایان سال به مجموعه نیروی دریایی ملحق شود.

وی در پایان تاکید کرد: این همه پیشرفت را مدیون توجه و تاکید مقام معظم رهبری هستیم چرا که این ایشان همواره تاکید دارند دستیابی به ظرفیت‌ها و فناوری‌ها، حاشیه امنیت بزرگ برای نظام ایجاد می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

روزنامه

اجازه تعطیل شدن هیچ نشریه ای را ندادیم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرآنلاین، محمد خدادی با بیان این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *