صفحه اصلی / اصناف و بازار / اصناف / تشکیل ستاد ویژه برای واگذاری کارخانه های دولتی به بخش خصوصی واقعی

تامین سرمایه در گردش و تخصیص تسهیلات برای شبکه خرده فروشی و عمده فروشی

تشکیل ستاد ویژه برای واگذاری کارخانه های دولتی به بخش خصوصی واقعی

رئیس اتاق اصناف ایران از رئیس جمهور خواستار تشکیل ستاد ویژه ای متشکل از دستگاه های ذیربط با حضور روسای سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون برای واگذاری بخشی از سهام کارخانه های دولتی و شبه دولتی به بخش خصوصی واقعی شد.

رئیس اتاق اصناف ایران از رئیس جمهور خواستار تشکیل ستاد ویژه ای متشکل از دستگاه های ذیربط با حضور روسای سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون برای واگذاری بخشی از سهام کارخانه های دولتی و شبه دولتی به بخش خصوصی واقعی شد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق اصناف ایران ، علی فاضلی شامگاه یکشنبه در دیدار صمیمی جمعی از فعالان اقتصادی با دکتر روحانی رئیس جمهور با ارائه دو راهکار برای خروج از مشکلات اقتصادی افزود: با واگذاری حداقل بین ۲۰ تا ۳۰ درصدی کارخانه های دولتی و شبه دولتی به بخش خصوصی واقعی و تعاونی از سوی ستاد یاد شده، بخش زیادی از معضلات موجود مرتفع خواهد شد. وی با بیان اینکه بخش خصوصی واقعی در سال های گذشته اجرای صحیح اصل ۴۴ را لمس نکرده است، ادامه داد: چنانچه طی پنج سال گذشته، سدر دیدار صمیمی با جمعی از اساتید و فعالان اقتصادیالانه پنج درصد از واگذاری‌ها انجام می شد، اکنون شاهد وضعیت بهتری در نظام تولید و توزیع بودیم. فاضلی اظهار امیدواری کرد با حمایت قاطعانه رئیس جمهوری ستاد ویژه مذکور تا ماه مبارک رمضان آینده واگذاری حداقل ۳۰ درصدی کارخانه های دولتی و شبه دولتی به فعالان اقتصادی و مردم گزارش شود. رئیس اتاق اصناف ایران راهکار دوم را تامین سرمایه در گردش شبکه عمده فروشی و خرده فروشی نظام توزیع دانست و گفت: بنکداران با پیش خرید محصولات واحدهای تولیدی و پرداخت بخش قابل توجهی از قیمت تمام شده، عملا موجب تقویت بنیه مالی و برنامه ریزی تولید برای صنایع می شوند اما متاسفانه مظلوم واقع شده و تسهیلات در اختیار این بخش قرار نگرفته است. فاضلی افزود: از شما ( رئیس جمهور) می خواهم دستور بفرمایید این بخش نیز مانند بخش تولید از تسهیلات حمایتی برخوردار شوند و اکنون که بنگاه های کوچک و متوسط صاحب یک فرصت برای تامین مواد اولیه و بهسازی و نوسازی ماشین آلات شدند، بتوانند از تسهیلات ارزی استفاده کنند. وی در پایان از وزیر اقتصاد، وزیر صمت و رئیس سازمان مالیاتی کشور برای تعامل و همکاری در خصوص توافق مالیاتی امسال برای کمک به بنگاه های کوچک و متوسط تشکر کرد.

همچنین مطالعه کنید:

manufacturing

تولید باید آسان‌ترین روش کسب درآمد شود

به گزارش کسب و کار نیوز، محمودی بر شناخت بازار و نیازهای مشتریان تاکید بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *