صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / آغاز عرضه ۱۰هزار کیلووات برق پرندمپنا در بورس انرژی از فردا

آغاز عرضه ۱۰هزار کیلووات برق پرندمپنا در بورس انرژی از فردا

بورس انرژی ایران امروز را با معامله سه میلیون و 996 هزار کیلووات ساعت برق پشت سر گذاشت و به استقبال عرضه 10هزار کیلووات برق پرندمپنا می رود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا, امروز در تابلو برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، سه میلیون و ۹۶۰ هزار کیلووات ساعت برق معامله شد که ارزش آن یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال بود.
در بازار مشتقه برق بورس انرژی ایران نیز معامله ۱۵۰۰ قرارداد معادل ۳۶ هزار کیلووات ساعت به ارزش بیش از ۱۱ میلیون و ۱۶۰ هزار ریال داد و ستد شد.
نرخ امروز معامله نماد بارپایه روزانه خردادماه، ۳۱۰ ریال بر کیلووات ساعت بود.
در آغاز جلسه معاملاتی امروز، نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ششم تیرماه ۱۳۹۷ گشایش یافت.
همچنین در پایان جلسه معاملاتی امروز نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه یازدهم خردادماه ۱۳۹۷ متوقف و فرآیند تحویل آنها آغاز شد.
فردا (سه‌شنبه) در تابلو برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، ۱۰ هزار کیلووات برق توسط شرکت تولید نیروی برق پرند مپنا برای دوره تحویل ماهانه عرضه می شود.
از کارکردها و وظایف اصلی بازار سرمایه فراهم کردن شرایط برای تامین مالی پروژه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی است. بر این اساس ابزارهای مالی مختلفی برای تحقق این هدف تهیه و عرضه شده است.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار بیست و هفتم فروردین ماه اعلام کرد، حجم معاملات از ۱۹۵ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ به ۲۴۷ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۶ افزایش یافت.
«شاپور محمدی» افزود: پارسال بورس و فرابورس ۲۵ درصد بازدهی داشتند.
در بورس انرژی ایران سه بازار فیزیکی، مشتقه و فرعی وجود دارد که در بازار فیزیکی کالاهای پذیرفته شده در بورس، در بازار مشتقه اوراق بهادار مبتنی بر کالاهای پذیرفته شده معامله و در بورس فرعی کالاهای تک محموله ای معامله می شود.

 

همچنین مطالعه کنید:

معاون تولید شرکت ملی نفت ایران

بازسازی و نوسازی تأسیسات از الزام‌های تولید پایدار است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, فرخ علیخانی صبح امروز (چهارشنبه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *